Без/цінні речі з улюблених детективів: що продавали на аукціонах

Автівка Джеймса Бонда

Фанати завжди хочуть мати щось, що належало героям улюблених стрічок. Тому безліч цікавинок продають і продавали на аукціонах, навіть на Sotheby’s і Christie’s. Що і за скільки купували шанувальники детективів?

Бондіана

Aston Martin DB5 Джеймса Бонда – напевно, найдорожча річ з усіх, що продані на аукціонах на сьогодні. В 2010 році автівка, на якій їздив Шон Коннері у фільмах «Голдфінгер» та «Кульова блискавка», пішла з молотка за 4,6 мільйони доларів.  Ще одне авто використовувалося під час промо-кампанії «Кульової блискавки». В серпні 2019 його продали за 6,4 мільйони доларів. До речі, копія цієї автівка з’явиться в останньому фільми бондіани з Деніелом Крейгом «Не час помирати».

Авто Aston Martin DB5: що продавали на аукціонах

Авто-лодка Lotus Esprite S1 з фільму «Шпигун, який мене кохав» коштувала фанату набагато менше – всього 860 тис. доларів.

Авто-лодка Lotus Esprite S1

Свого часу на аукціонах з’являлися також костюми з декількох останніх стрічок. Наприклад, фанати могли купити сорочку Джеймса Бонда з «007: Координати Скайфол». А ще – жакет М з фільму «І цілого світу замало».

Сорочка Джеймса Бонда: що продавали на аукціонах

Хрещений батько

Культова сага Френсіса Форда Копполи досі популярна. Тому час від часу аукціони отримують речі зі знімального майданчика. Серед тих, що вже продані:

  • автомобіль Lincoln Continental 1941 року (2013рік, 66 тис. дол.);

Lincoln Continental 1941: що продавали на аукціонах

  • пальто з шерсті, що було на доні Корлеоне, коли його застрелили (2012 рік, 80 тис. дол.);

Пальто дона Карлеоне

  • шляпи Марлона Брандо та Аль Пачіно (2014 та 2015 роки, майже 27 тис. та 22,5 тис. дол. відповідно);
  • червоне у білу крапку плаття Даян Кітон пішло за значно нижчу суму – трошки більше 5 тис. дол.

Плаття Кей Адамс

Пуститися берега

Ось хто гарно підзаробив після закінчення серіалу! Уявіть, найдорожчим лотом аукціону став екземпляр книги Волта Вітмена «Листя трави». Його продали за 65,5 тис. доларів!

Ще одна дорога в прямому і переносному сенсі річ – дзвіночок Гектора Саламанки. Його ціна склала близько 27 тис. доларів.

Дзвіночок Гектора Саламанки: що продавали на аукціонах

Також з молотка пішли майже всі автівки з серіалу. Найбільше заплатили за Cadillac de Ville 1977 року, яким користувався головний герой Волтер Вайт. Фанат віддав за машину 19 750 доларів.

Cadillac de Ville

А ще майже за 10 тисяч була продана біла нижня білизна, в якій Волтер Вайт з’являвся у декількох перших епізодах серіалу. Загалом же творці проекту зібрали на аукціоні майже 1 мільйон доларів!

Міст

Після закінчення серіалу виробнича компанія вирішила позбутися автівка, на якій їздила головна героїня Сага Нурен. Оливковий Porsche 911S був проданий на аукціоні за майже 186 тис. доларів. Хоча вважалося, що за нього навряд чи віддадуть більше 40 тисяч.

Авто Porsche 911S: що продавали на аукціонах

Screenbid та eBay

Саме на сайті screenbid.com зараз можна знайти речі з багатьох популярних проектів. Тут продавали на аукціонах реквізит таких серіалів, як «Американська історія злочинів», «Місце злочину», «Холістичне детективне агентство Дірка Джентлі», «Сини анархії» та інших. Просто зараз там можна придбати цікавинки з серіалів «Кістки» та «Відтінки синього».

На eBay чого тільки не продають! Наприклад, там можна було купити костюм Бенедікта Камбербетча з серіалу «Шерлок». Кажуть, актора вмовляли віддати на продаж знамените чорне пальто, але той відмовився: дуже вже воно йому подобається.

Костюм Бенедикта Камбербетча з серіалу "Шерлок"

В 2019 році після закінчення серіалу «Помаранчевий – хіт сезону» на eBay було представлено близько 950 речей зі знімального майданчику проекту. Впевнені, фанати придбали все!

Костюм героїні серіалу "Помаранчевий - хіт сезону"

А яку річ з улюбленого детективного фільму чи серіалу хотіли б мати ви? Готові були б віддати за це гроші? Якщо так, то скільки?