Шерлок

Шерлок

Шерлок

 

 

 

Назва англійською: Sherlock

Назва російською: Шерлок

Виробник: BBC One, Велика Британія

Рік виробництва: 2010 – 2017

Кількість сезонів: 4 (12 серій) та спецвипуск

Ідея: Марк Гетісс, Стівен Моффат, за творами сера Артура Конан Дойла

Сценаристи: Марк Гетісс, Стівен Моффат, Стівен Томпсон

Композитори: Девід Арнольд, Майл Прайс

Актори та ролі:

  • Бенедикт Камбербетч – Шерлок Голмс
  • Мартін Фріман – доктор Ватсон
  • Руперт Грейвз – інспектор Лейстрейд
  • Уна Стаббс – місіс Гадсон
  • Марк Гетісс – Майкрофт Голмс
  • Луїза Брилі – Моллі Гупер
  • Ендрю Скотт – Джим Моріарті
  • Аманда Аббінгтон – Мері Морстен-Ватсон
  • Сіан Брук – Евр Голмс

Серіал українською:

https://uakino.club/seriesss/detective_series/5803-sherlok.html

http://uaserials.pro/49-sherlok-sezon-1.html

https://kinoukr.com/259-sherlok.html

Серіал російською:

https://rezka.ag/series/thriller/47-sherlok-2010.html

https://filmix.ac/seria/drama/82213-0-sherlok-2017.html

Серіал з субтитрами:

https://toloka.to/t16383 – субтитри українською, 1 сезон

https://toloka.to/t53259 – субтитри українською, 2 сезон

https://toloka.to/t79226 – субтитри українською, 3 сезон

ОПИС

Наш час, Лондон. У великому місті завжди чимало злочинів. Звісно, їхнім розкриттям займається поліція. А ще – геніальний детектив Шерлок Голмс, що має блискучі дедуктивні здібності, здатність все помічати та нестерпний характер. Ставитися до його вибриків більш-менш спокійно може лише одна людина – Джон Ватсон. Колишній військовий лікар і сам не дуже товариський, тож йому підходить компанія Голмса. До того ж цим диваком цікаво, і хоча розваги можуть коштувати життя, саме це дозволяє відчувати себе живим і потрібним.

За 4 сезони екранізовані усі найбільш відомі твори Конан Дойла про Шерлока: «Знак чотирьох», «Собака Баскервілів», «Етюд в багрових тонах», історії, пов’язані з Ірен Адлер та Моріарті… Але чекати на те, що сюжети точно збігаються з написаним автором, не варто. Якщо ви колись читали романи та оповідання про Голмса, вгадати злочинця та його мотиви все одно буде не так просто. Якщо ж не читали, після перегляду серіалу у вас може виникнути таке бажання.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Одна з найкращих адаптацій старого і вже неодноразово використаного сюжету. Гетіссу та Моффату вдалося настільки органічно осучаснити Шерлока, його методи, його спосіб життя, що здається, ніби персонаж був створений не в 19, а саме у 21 столітті. Фішка серіалу – використання усіляких сучасних гаджетів. Іноді екран нагадує сторінку соцмережі чи онлайн-довідника. І треба швидко все прочитати, адже новини змінюються щомиті.

Швидкість – ще одна з рис проекту. Події розгортаються швидко, а Шерлок робить висновки ще швидше. Зміна ракурсів при розгляданні місць чи людей, темп розмов чи текстових повідомлень, швидкість лондонського трафіку… Іноді так і хочеться натиснути на паузу, аби трошки перепочити. Але ви цього не робите, бо кульмінація швидко наближається і не хоче чекати.

Безумовно, Бенедикт Камбербетч – одне з найбільших відкриттів останнього десятиліття. Можна тільки радіти з приводу того, що продюсери обрали на роль відомого детектива актора з нестандартними ім’ям та зовнішністю, до того ж не дуже відомого за межами Великої Британії. І їхній вибір повністю себе виправдав. До своєї зіркової ролі Камбербетч з’явився в одному з епізодів серіалу «Міс Марпл Агати Крісті». Після цього він знімався у кількох шпигунських стрічках: «Шпигун, вийди геть!», «П’ята влада», «Код: залізна кора».

Не треба забувати і те, що короля робить свита, у даному випадку – Ватсон. Тандем Камбербетча та Фрімана виявився настільки чудовим, що їх тепер запрошують у одні і ті самі проекти. Шанувальники детективів також можуть побачити Мартіна Фрімана у першому сезоні сеіралу «Фарго».

Ще одна знахідка – Джим Моріарті у виконанні Ендрю Скотта. Він – дитина сучасного суспільства: інфантильна, надзвичайно розумна і жорстока, не має моральних обмежень і тому не знає меж. Нудьга – ось його рушійна сила, яка врешті решт веде до саморуйнування. Одна з цікавих ранніх ролей Скотта – у серіалі «Війна Фойла». Також його можна побачити у стрічках «007: Спектр» і «Темне місце».

серіал "Шерлок"

серіал "Шерлок"

серіал "Шерлок"

серіал "Шерлок"

серіал "Шерлок"

серіал "Шерлок"

Трейлер:

Автор запису: L Grey