Теорія брехні / Збреши мені

Збреши мені серіал

теорія брехні

 

 

 

Назва англійською: Lie to Me

Назва російською: Теория лжи, Обмани меня

Виробник: FOX, США

Роки виробництва: 2009-2011

Кількість сезонів: 3 (48)

Ідея: Семюел Баум

Актори та ролі:

  • Тім Рот – Кел Лайтман
  • Келлі Вільямс – Джилліан Фостер
  • Брендан Гайнс – Ілай Локер
  • Моніка Реймунд – Ріа Торрес
  • Гейлі МакФарланд – Емілі Лайтман
  • Мекі Файфер – Бен Рейнолдс

Серіал українською:

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/1718-teorija-brehni.html

https://uaserials.pro/225-teorya-brehn-sezon-1.html

Серіал російською:

https://film-ua.com/5830-teoriya-brehni.html

ОПИС

Доктор Кел Лайтман – фахівець з брехні. Він може визначити, чи бреше людина, за мікровиразами її обличчя, рухами, позами, навіть диханням. Саме тому він та його команда консультують практично всі спецслужби США, багатьох політиків та бізнесменів. Вони допомагають визначити, хто саме бреше, у чому та головне – чому.

Здавалося б, те, що роблять ці люди, – потрібна і гарна справа. Але далеко не завжди їхнє втручання бажане. Тим більше що сам Лайтман – людина доволі різка, непоступлива та не визнає жодних авторитетів. З таким не домовишся. І правду він скаже не просто у вічі, а ще й при всіх. Тож не дивно, що і ворогів, які хочуть дискредитувати, у нього чимало.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Завдяки нетривіальному підходу до розкриття справ ми бачимо доволі оригінальні сюжети серій. Також у проекті піднімається багато незручних тем та морально-етичних конфліктів, для яких не може бути одного вірного рішення. Особисті історії та взаємовідносини героїв органічно вплетені у драматичні сюжетні події і за ними цікаво спостерігати.

Задум серіалу «Теорія брехні» блискуче втілили актори основного складу. Тіму Роту («Кримінальне чтиво», «Бляшана зірка») завжди вдавалися ролі ексцентричних чоловіків. Їхній дует з Келлі Вільямс прекрасно підкреслює головні риси характеру персонажів: стриманість та делікатність Фостер і різкість Лайтмана. Цікавим вийшов Ілай Локер у виконанні Брендана Гайнса («Скорпіон», «МакГайвер»). Він завжди говорить правду, тому потрапляє у моральну пастку, коли треба збрехати заради порятунку інших. Запальна і дещо агресивна Ріа Торрес, здається, має більш чоловічий характер, ніж Локер. Але це – її захист, що ґрунтується на неприємного життєвому досвіді.

Особлива тема – стосунки Лайтмана із дочкою-підлітком, яку зіграла Гейлі МакФарланд («Сини анархії»). З одного боку, він намагається казати їй лише правду і вимагає того ж від доньки. З іншого – хоче захистити її від жахів цього світу. Водночас він прагне дати Емілі свободу робити так, як вона вважає за потрібне, навіть якщо це хибний крок. Для людини, яка бачить обман і знає його наслідки, це дуже непросто.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Основою для серіалу «Теорія брехні» стали роботи професора психології Каліфорнійського університету Пола Екмана, і в першу чергу його книга «Психологія брехні». Екман більше 40 років вивчає людську природу та розробляє методи, що допомагають визначити, чи говорить людина правду. Як і Лайтман, він консультує урядові установи та приватні компанії США. Екман був консультантом серіалу, слідкував за тим, аби актори правильно показували мікровирази чи робили відповідні рухи. Можна сказати, що цей проект – масштабна ілюстрація його напрацювань.

На жаль, «Теорія брехні» розділила долю франшизи CSI. Деякі люди подивилися серіал, прочитали книги Екмана, після чого відкрили свої агенції і почали заробляти як консультанти. Інші люди повірили таким консультантам та заплатили їм гроші за роботу. Частіше за все сподівання виявлялися марними: консультанти не могли допомогти у вирішенні справ. Канал FOX почав отримувати листи з погрозами та судові позови, оскільки люди вважали, що творці серіалу їх жорстоко обдурили. Керівництву судові процеси були не потрібні, і проект швиденько закрили, офіційно – через низькі рейтинги.

теорія брехні

теорія брехні

теорія брехні

теорія брехні

теорія брехні

Трейлер:

Автор запису: L Grey