Міс Марпл

 

 

 

Назва англійською: Miss Marple

Назва російською: Мисс Марпл

Виробник: BBC One

Роки виробництва: 1984 – 1992

Кількість сезонів: 3 (12 серій)

Ідея: Джордж Галлаччіо, за творами Агати Крісті

Актори та ролі:

  • Джоан Гіксон – міс Марпл
  • Девід Горовіц – інспектор Слек
  • Ієн Брімбл – констебль Лейк
  • Джон Кастл – іспектор Креддок
  • Гвен Вотфордт – місіс Бантрі
  • Мюррей Вотсон – полковник Бантрі
  • Девід Макалістер та Тревор Боуен – Реймонд Вест
  • Барбара Гікс – міс Гартнелл
  • Крістофер Гуд – містер Г’юз
  • Рода Льюїс – місіс Броган

Серіал українською:

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/11035-mis-marpl.html

https://toloka.to/t65279 – 2 варіанти озвучення і доріжка англійською

Серіал російською:

http://msmarple.com/online/7-season/

http://www.poirotonline.com/online/miss_marple_original.php

ОПИС

Сент-Мері-Мід – типове провінційне англійське селище. Невеличкі дбайливо доглянуті будиночки і сади біля них. Центральна вулиця з магазинами. Церква і кладовище. Кілька заможних маєтків. Здавалося б, все тихо, мирно, благочинно. Але і в такій ідилічній місцевості вирують пороки та пристрасті. Заздрощі, ревнощі, крадіжки і навіть вбивства! Звісно, злочинами займається поліція. Але старенька міс Джейн Марпл завжди краще знає, хто і чому піддався спокусі темної людської суті.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Агаті Крісті не подобалась більшість екранізацій її творів, яку вона побачила за життя. Але в 1946 році письменниця була присутня на постановці п’єси за її романом «Зустріч зі смертю», в якій грала Джоан Гіксон. Тоді Крісті надіслала акторці записку зі словами: «Сподіваюсь, колись ви зіграєте мою улюблену міс Марпл». Коли на початку 80-х ВВС задумало серіал «Міс Марпл» і почало переговори стосовно прав на екранізацію романів про кмітливу стару леді, Гіксон відразу запропонували цю роль. І вона втілила її бездоганно!

За 3 сезони було екранізовано всі 12 романів Крісті про міс Марпл. Приємно, що творці майже не відступали від тексту творів і не переробляли сюжет, як у серіалі «Пуаро Агати Крісті». Отже, шанувальники леді Агати можуть насолодитися класичним відтворенням історій. Звичайно, можна сперечатися, наскільки вдало підібрані інші персонажі. Але всі вони добре вписалися в атмосферу 40-50-х років минулого століття. Відтворення атмосфери «старої доброї Англії» вдалося творцям серіалу відмінно.

У кожного шанувальника свій улюблений роман про міс Марпл. І подивитися саме його екранізацію найбільш цікаво. А ще цікаво спостерігати за життям, яке зовні сильно змінилося, але люди – вони все ще такі ж, якими були завжди. Мудрі поради і зауваження кмітливої старої леді не втрачають актуальності і в нашому ХХІ столітті. Тому серіал «Міс Марпл» досі один з найпопулярніших.

Міс Марпл ВВС
Міс Марпл ВВС
Міс Марпл ВВС

Міс Марпл ВВС
Міс Марпл ВВС

Міс Марпл ВВС

Міс Марпл ВВС
Тревор Боуен, один зі сценаристів, зіграв у двох частинах племінника міс Марпл Реймонта Веста.

Трейлер: