Агата Крісті: книги про міс Марпл українською

Твори Агати Крісті про міс Марпл

Вперше міс Марпл з’явилася у оповіданні «Вечірній клуб по вівторках», що було опубліковане у 1927 році і потім стало першим у збірці 1933 року «Тринадцять загадкових випадків». Ця старенька леді дуже розумна та спостережлива, хоча спершу такого враження не складається. Але якщо хтось замислив чи скоїв злочин, вона обов’язково виведе злодія на чисту воду.

Ось перелік творів Агати Крісті про міс Марпл із посиланнями на україномовні видання, які можна завантажити чи читати онлайн.

Маргарет Рутерфорд
Маргарет Рутерфорд – перша виконавиця ролі міс Марпл

1930 – Убивство в будинку вікарія

The Murder at the Vicarage

Дія відбувається в селі Сент-Мері-Мід, де живе міс Марпл. Полковник Протеро домовляється зайти до вікарія для обговорення якогось важливого питання. У призначений для зустрічі час вікарія викликають по телефону до людини, що помирає. Пізніше полковника знаходять в будинку вікарія мертвим – він убитий пострілом з пістолета в потилицю.

http://chtyvo.org.ua/authors/Kristi_Agata/Ubyvstvo_v_budynku_vikariia/

1932 – Тринадцять загадкових випадків

The Thirteen Problems

 • Клуб «Вівторок» / Вечірній клуб по вівторках
 • Святилище Астарти
 • Золоті злитки
 • Кров на бруківці
 • Мотив і можливість
 • Відбитки пальців Святого Петра
 • Синя герань
 • Компаньйонка
 • Четверо під підозрою
 • Трагедія під Різдво
 • Трава смерті
 • Подія в бунгало
 • Смерть через утоплення / Смерть міс Роуз Еммот

https://javalibre.com.ua/java-book/book/Trinadcyat_zagadkovih_vipadkiv_Agata_Kristi

1942 – Труп в бібліотеці / Знахідка в бібліотеці

The Body in the Library

Подружжя Бантрі вранці розбудили схвильовані слуги: покоївка знайшла в бібліотеці труп молодої блондинки в вечірній сукні! Убита не знайома нікому в будинку, як вона туди потрапила – незрозуміло. Поліція починає розслідування. Місіс Бантрі запрошує міс Марпл поглянути на місце події, розраховуючи, що та знайде розгадку.

https://javalibre.com.ua/java-book/book/1214

1942 – На кого вкаже палець / Канікули в Лімстоку / Перст долі / Вказівний перст

The Moving Finger

Джеррі та Джоанна Бартон, брат і сестра, купують будинок в маленькому селищі Лімсток. Вони тільки знайомляться з місцевими жителями, коли починають отримувати анонімні листи. В них – звинувачення у тому, що вони не брат і сестра, а коханці. Незабаром з’ясовується, що анонімки регулярно розсилаються й іншим жителям селища. Через деякий час стає відомо про самогубство місіс Сіммінгтон, яка теж нещодавно отримала анонімний лист. Розслідування не просувається, і дружина місцевого вікарія запрошує власного експерта – міс Марпл.

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=3422

1950 – Оголошено вбивство

A Murder is Announced

У газеті селища Чіппінг-Клегхорн надруковано: «Оголошено вбивство, яке відбудеться в п’ятницю, 29 жовтня, о 18.30 в Літтл-Педдокс». Літтл-Педдокс – садиба міс Летиції Блеклок. До господині приходить багато місцевих жителів, аби дізнатися, в чому справа. Рівно о 18:30 в будинку гасне світло, в дверях з’являється незнайомець з ліхтарем, що говорить: «Руки вгору», потім лунають постріли. Коли світло вдається включити, виявляється, що убитий сам «злочинець», незнайомий юнак, а також легко поранена міс Блеклок.

https://unotices.com/book.php?id=171789&page=1

1952 – За допомогою дзеркал / Гра дзеркал

They Do It with Mirrors

Міс Марпл навідує свою давню подругу Рут Ван Рідок. Міс Марпл, Рут та її сестра Керрі Луїза всі разом колись вчилися в Італії. Рут вважає, що щось недобре відбувається Стонігейтс, де живе Керрі Луїза зі своїм чоловіком Льюїсом Серроколдом. У садибі живуть малолітні злочинці, якими опікується чоловік Керрі Луїзи. В один із днів на обід збираються всі, хто живе в домі, та запрошені гості. Серед них секретар Льюїса, Едгар Лоусон, а також Крістіан Гулбрадсен, син першого чоловіка Керрі Луїзи. Після обіду частина гостей стають свідками сварки між Лоусоном і Серроколдом. Вони навіть чують постріли, але всі живі. Однак виявляється, що в цей же момент був убитий Крістіан Гулбрадсен.

https://javalibre.com.ua/java-book/book/2917119

1953 – Кишеня, повна жита / Зернятка в кишені / Таємниця «Чорних дроздів»

A Pocket Full of Rye

У своєму офісі за чашкою ранкового чаю вмирає відомий бізнесмен Рекс Фортеск’ю. Результати експертизи вказують на отруєння алкалоїдом, виділеним з тисового дерева. Отрута діє не відразу, судячи з усього, бізнесмен був отруєний у себе вдома, під час сніданку. При огляді кишень покійного були виявлені зерна жита. Міс Марпл приїжджає в будинок сім’ї Фортеск’ю, зацікавившись розповідями Гледіс Мартін, своєї колишньої покоївки.

https://www.rulit.me/books/kishenya-povna-zhita-read-502323-1.html

1957 – Поїзд о 4.50 з Паддінгтона / Що побачила місіс МакГіллікадді

4.50 from Paddington

Місіс МакГіллікаді під час поїздки на поїзді стала свідком вбивства. Вона бачила, як в купе вагона поїзда, який йшов по паралельній гілці, чоловік задушив жінку. Поліція поставилася до розповіді старої жінки без особливої ​​довіри, але все-таки перевірила її. І в результаті не знайшла ніяких слідів злочину. Прибувши в Сент-Мері-Мід, місіс МакГіллікаді розповідає про побачене міс Марпл і просить її розібратися в тому, що сталося.

https://toloka.to/t67092

1960 – Пригода різдвяного пудингу

The Adventure of the Christmas Pudding

 • Оповідання «Примха Гріншо»

У вільному доступі українською немає.

1962 – Дзеркало тріснуло

The Mirror Crack’d from Side to Side

Міс Марпл розслідує вбивство Гітер Бедкок. Жінка випила отруйний коктейль на вечірці, що влаштувала  американська кінозірка Марина Грегг. Підозрюють, що коктейль мала випити саме Марина. У ході розслідування міс Марпл з’ясовує, що справа – у минулому Марини. І воно пов’язує акторку з деякими жителями селища.

https://toloka.to/t66813

1964 – Карибська таємниця

A Caribbean Mystery

Сидячи біля готелю «Золота пальма», майор Пелгрейв почав розповідати міс Марпл історію про те, як один чоловік вбивав своїх дружин, але інсценував це як самогубство. Майор навіть захотів показати фотографію вбивці, яку отримав від доктора, що зняв цю людину. Він витягнув фотографію з гаманця, аж раптом подивився кудись, заметушився і сховав. Незабаром майор помер нібито від нападу гіпертонії. Але міс Марпл впевнена, що це пов’язано з історією про вбивцю і фотографією.

https://javalibre.com.ua/java-book/book/2917108

1965 – У готелі «Бертрам»

At Bertram’s Hotel

Міс Марпл їде в Лондон у відпустку. Вона вибирає готель «Бертрам», оскільки він – втілення її мрії про відпочинок. Однак виявляється, що у мешканців готелю багато таємниць. Канонік Пенніфазер спочатку пропускає свій літак, а повернувшись в готель, зникає вночі. Його знаходять у лікарні, де він перебуває після аварії. Ельвіру Блейк хтось намагається застрелити, коли вона повертається пізно вночі. Зазіхаючи на Ельвіру вдруге, злочинець випадково підстрілює Майкла Гормана.

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=3428

1971 – Немезида

Nemesis

Міс Марпл отримує листа від містера Джеймса Рейфіла. У ньому старий знайомий просить її розслідувати злочин, а в разі успіху вона отримає неабияку спадщину. Рейфіл не залишає міс Марпл практично ніяких підказок чи зачіпок. Вона навіть не знає, хто жертва. В решті-решт з’ясовується, що сина містера Рейфіла багато років тому звинуватили у вбивстві його нареченої.

https://javalibre.com.ua/java-book/book/2917106

1976 – Забуте вбивство / Спляче вбивство

Sleeping Murder

Гвенда Рід ніколи раніше не була в Англії. Батьків вона практично не пам’ятає і майже все життя прожила з родичами в Новій Зеландії. Нещодавно Гвенда вийшла заміж за Джайлза Ріда, молодята вирішили оселитися в Англії. Вони купують будинок в містечку Ділмут. Спочатку Гвенда відчуває себе там як вдома. Але з часом вона з’ясовує, що звідкись знає, як все було в цьому будинку і в саду двадцять років тому. Чому це відбувається і чим загрожує молодій жінці?

Роман був написаний ще у 1940-му і задуманий як останній в серії, тому опублікований лише у 1976 році.

https://javalibre.com.ua/java-book/book/2917120

1979 – Останні справи міс Марпл

Miss Marple’s Final Cases and Two Other Stories

 • Святе місце
 • Незвичайний жарт / Дивний жарт
 • Вбивство рулеткою / Вбивство місіс Спенлоу / Мірка смерті
 • Справа доглядачки / Ліки для міс Марпл
 • Справа кращої з покоївок / Справа ідеальної дівчини / Справа бездоганної служниці
 • Міс Марпл розповідає

З 2 по 5 оповідання були опубліковані в збірці «Три сліпих мишеняти» в 1950-му.

У вільному доступі українською немає.