Коломбо

 

 

 

 

Назва англійською: Columbo

Назва російською: Коломбо

Виробник: NBC, ABC, США

Роки виробництва: 1968, 1971 – 1978, 1989 – 2003

Кількість сезонів: 11 (69 серій)

Ідея: Річард Левінсон, Вільям Лінк

Актори та ролі:

Пітер Фальк – лейтенант Коломбо

Серіал українською:

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/4586-kolombo.html

https://uaserials.pro/1403-kolombo.html

https://uakino.club/seriesss/detective_series/7748-kolombo.html

Серіал російською:

https://rezka.ag/series/detective/8006-kolombo-1968.html

https://filmix.ac/seria/kriminaly/21081-kolombo-l-2003.html

ОПИС

Лейтенант відділу вбивств поліції Лос-Анджелесу Коломбо справляє не надто гарне враження. Він видається дивакуватим, не надто розумним, балакучим, часом метушливим і доволі незграбним. Злочинці вважають, що з таким слідчим їм нема чого боятися. Але насправді Коломбо має гострий розум, спостережливість, гарне знання психології. А ще в нього неабияка уява, що дозволяє йому створювати пастки та віртуозно заманювати туди злодіїв.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

«Коломбо» – це, безперечно, класика детективного жанру. А у свій час серіал був новаторством. В ньому глядачам відразу показувати, хто вбивця. Інтрига була в тому, як детектив збагне, хто саме, чому і як убив. А головне – як він це доведе. При цьому глядачам запропонували новий тип героя. Він був не якимсь супергероєм чи суперінтелектуалом, не мав вражаючої зовнішності. Лейтенант Коломбо був пересічним американцем, таким, як ваш дивакуватий дядечка чи сусід із сьомого поверху. І саме завдяки цьому персонаж став настільки популярним.

До речі, Коломбо – один з найвідоміших детективів, який не має літературної основи. Пуаро, міс Марпл, Шерлок Голмс, Мегре, Ніро Вульф, навіть Джеймс Бонд – всі вони є персонажами книжок. Прообразом Коломбо ж був комісар поліції Фіше з французької стрічки 1954 року «Дияволиці».

Лише Пітер Фальк зіграв у всіх 69 серіях проєкту. Окрім самого Коломбо, лише його дружина є постійним другорядним персонажем, але вона ніколи не з’являється на екрані. Ті чи інші відомості про неї розповідає сам лейтенант під час розмов зі свідками чи підозрюваними. До речі, у 1979 році був створений спін-офф, де головною героїнею була саме дружина Коломбо Кейт – репортер, що веде журналістські розслідування. Але серіал мав дуже низькі рейтинги і був закритий після одного сезону.

Три незмінні речі, з якими лейтенант нерозлучний, – це його машина, плащ та сигара. Десь в середині серіалу Коломбо заводить собаку. Ніякого прізвиська хазяїн собаці не дає. І ніколи не називається ім’я самого лейтенанта. Зате всі знають коронну фразу Коломбо: «І ще одна дрібничка…».

Серіал є своєрідною антологією не лише життя США 70-90-х, а й американського телебачення. Глядачі бачать, як з часом змінюються образи, зачіски, вбрання, машини, інтер’єр, будинки та вулиці. А ще від сезону до сезону змінюються методи зйомки, монтажу, режисури. Якщо спочатку «Коломбо» – це театралізована постановка, згодом це вже повноцінні телестрічки зі зйомками не лише в павільйонах.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Пілотну серію 1 сезону поставив у 1971 році Стівен Спілберг, кар’єра якого тільки починалася. Пітер Фальк зрежисерував 7, останній епізод 1 сезону. Також актор написав сценарій до 7 серії 10 сезону.

В серіалі знімалося чимало зірок американського телебачення, особливо 60-70 років. Серед інших це Джин Баррі, Джонні Кеш, Фей Данавей, Мартін Ландау, Гектор Елізондо та інші. Цікаво, що в останній серії проєкту одну з жертв зіграв Кармін Джовінаццо, відомий шанувальникам детективів як Денні Мессер з серіалу «Місце злочину: Нью-Йорк». А образ одного з його вбивць втілив Меттью Різ, що зіграв головні ролі в серіалах «Американці» та «Перрі Мейсон».

Оскільки останні кілька епізодів виходили з великим проміжком у часі, в різних країнах кількість сезонів різна. В Україна 69 епізодів проєкту були розділена на 13 сезонів.

Коломбо
Коломбо


Коломбо
Коломбо

Коломбо

Коломбо
Меттью Різ (праворуч) грає вбивцю в останній серії проєкту

Трейлер: