Клацни пальцем тільки раз

Агата Крісті Клацни пальцем тільки раз

Клацни пальцем тільки раз

 

 

 

 

Назва мовою оригіналу: By the Pricking of My Thumbs

Назва російською: Щелкни пальцем только раз / Пальцы чешутся, к чему бы?

Автор: Агата Крісті

Країна: Велика Британія

Рік видання: 1968

Видання українською: на жаль, немає

Видання російською (читати онлайн):

http://loveread.ec/read_book.php?id=2668&p=1

https://www.e-reading.club/chapter.php/110158/2/Kristi_4_Shchelkni_pal%27cem_tol%27ko_raz.html

Аудіоверсія мовою оригіналу:

https://archive.org/details/ByThePrickingOfMyThumbs1968-Jennings

ОПИС

Томмі та Таппенс Бересфорди – літня пара детективів. Вони їдуть до будинку для людей похилого віку, аби навідати тітку Томмі. Поки чоловік розмовляє з родичкою, Таппенс знайомиться з іншими мешканцями будинку, серед яких – місіс Ланкастер. Ця старенька розповідає якісь страшні історії про злочини. Згодом вона питає Таппенс, чи то її дитина була вбита та захована за каміном. Спочатку жінка вважає слова місіс Ланкастер просто маренням старенької, але все ж таки щось її непокоїть.

Коли через 3 тижні тітка Томмі помирає, Бересфорди знову приїздять до будинку для літніх людей. І ось тут з’ясовується, що місіс Ланкастер там вже немає – її забрала родичка. Однак серед речей тітки Томмі виявляється картина, яку старенькій подарувала саме місіс Ланкастер. Дім, що на ній зображено, здається Таппенс знайомим. Вона вирішує знайти його і місіс Ланкастер, оскільки вважає, що колись жінка могла бачити злочин і тепер її викрадено. Але правда, яку з’ясують Томмі та Таппенс, виявиться неочікуваною та жорстокою.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Назва книги «Клацни пальцем тільки раз» – це рядок з шекспірівського «Макбета», натяк на те, що зло десь поруч. І воно дійсно майже постійно десь неподалік від Таппенс, яка дуже хоче розкрити загадкове зникнення місіс Ланкастер. Але зрозуміти, хто саме є його уособленням, важко. Майже всі герої книги видаються дивними та здатними на погані вчинки. Тому Таппенс ніяк не може обрати, кого ж вважати головним підозрюваним і якою стежкою йти.

Томмі і Таппенс – майже єдині герої Агати Крісті, які старіють від книги до книги за реальним часом. «Клацни пальцем тільки раз» – четверта і передостання книга, у якій йдеться про них. Бересфордам вже за 60, є діти та онуки, але подружжя ще не втратило своєї любові до пригод. Але час бере своє, і Агата Крісті з доброю усмішкою пікреслює це. Наприклад, у Таппенс болять спина та ноги після прогулянок, а Томмі мучить ревматизм. Однак розум, спостережливість та роки практики нікуди не поділися. Тому злочинця врешті-решт буде знайдено.

Бересфорди – менш шановані герої, ніж Еркюль Пуаро чи міс Марпл. Але для шанувальників творчості леді Агати – не менш улюблені.

Автор запису: L Grey