Убивства з листівками

Убивства з листівками

Убивства з листівками

 

 

 

Назва англійською: The Postcard Killings

Назва російською: Убийства по открыткам

Виробник: Good Films, K. JAM Media, Lip Sync, Prescience Film Fund, Велика Британія, США, Швеція

Рік виробництва: 2020

Сценаристи: Туве Алстердал, Еллен Фурман, Ендрю Штерн, Тена Стівічич, за однойменним романом Лізи Марклунд та Джеймса Паттерсона

Режисер: Деніс Танович

Композитор: Саймон Лейсі

Актори та ролі:

  • Джеффрі Дін Морган – Джейкоб Кенон
  • Фамке Янссен – Валері Кенон
  • Куш Джамбо – Дессі Ломбард
  • Йоахим Круль – інспектор Бубліц
  • Стівен Макінтош – Руперт Пірс
  • Наомі Баттрік – Сильвія
  • Руайрі О’Коннор – Мак
  • Деніс О’Харе – Саймон Гайсміт
  • Ділан Девонолд Сміт – Пітер
  • Саллі Гармсен – Нінке

Фільм українською:

https://uakino.club/11131-ubivstva-z-listvkami.html

https://eneyida.tv/2977-ubyvstva-z-lystivkamy.html

Фільм російською:

https://filmix.ac/filmi/drama/140605-ubiystva-po-otkrytkam-fi-2020.html

ОПИС

Невідомий вбивця полює в Європі на молоді подружжя. Тіла знаходять понівеченими, у дивних позах. Одна країна – одне вбивство. І кожного разу перед знаходженням тіл журналіст з відомого в країні видання отримує листівку з висловом про любов. Жертвами загадкового вбивці стали дочка та зять детектива нью-йоркської поліції Кенона. В нього є власна теорія щодо цих злочинів, але його ніхто не хоче слухати. Тоді він береться за розслідування самотужки.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

«Убивства з листівками» – екранізація спільного роману шведки Лізи Марклунд та американця Джеймса Паттерсона. Обидва вони – популярні в своїх країнах автори детективів. Книга вийшла у 2010 році і посіла перше місце у списку бестселлерів New York Times. Таким чином Марклунд стала другим шведським автором після Стіга Ларссона, кому вдалося очолити цей перелік. Паттерсон в свою чергу відомий романами про детектива Алекса Кросса.

На жаль, роман не перекладений українською. І це дуже шкода, адже, можливо, в тексті мистецька складова розкрита більш детально. Вона є важливим рушієм сюжету, але в фільмі недостатньо візуалізована. Детективи не дуже часто звертаються до мистецької тематики, тож дивитися стрічку цікаво.

Інтрига щодо постаті вбивці та мотивів тримається досить довго, і це безумовна перевага фільму. Навіть після розкриття таємниці залишаються дві дрібнички, які роблять фінал не занадто передбачуваним. Більше того, є натяк, що у фільму може бути продовження.

Джеффрі Дін Морган відомий за своїми ролями у серіалах «Надприродне», «Ходячі мерці» та «Гарна дружина». Його Джейкоб Кенон – в першу чергу поліцейський. Так, він втратив єдину дитину і дуже сумує. Але обов’язок знайти і покарати винного – те, що тримає його. Зовні зібраний і навіть спокійний, Морган грає людину з величезною діркою в серці, яка ятриться і не дає забути чи забутися. Саме в такому положенні і його дружина Валері у виконанні Фамке Янссен («Захоплення», «Як уникнути покарання за вбивство»). Вона веде свою лінію розслідування, намагаючись знайти інформацію в США, поки чоловік працює в Європі.

В «Гарній дружині», а потім у «Гарній боротьбі» знімалася і Куш Джамбо. В 2020 році ви могли бачити її у детективі «Падіння в мертві води». Її роль у розкритті справи злочинця, що відповідає за убивства з листівками, спочатку не надто важлива. Але Дессі Ломбард єдина, хто погоджується хоча б вислухати Кенона. Згодом вони стають партнерами у розслідуванні.

Одним з важливих моментів сюжету, на якому автори акцентують увагу глядача, є неузгодженість дій поліцій різних країн. Системи реєстрації злочинів не пов’язані між собою, працівники не зацікавлені у співпраці. Кожна з поліцій хоче сказати іншій «ми кращі за вас», але радо повісить на іноземних колег провал. Саме це дає можливість злочинцю доволі довго залишатися непоміченим і робити свою справу. Тому стрічка «Убивства з листівками» – ще й гостросоціальна. Адже проблема дійсно існує.

Убивства з листівками

Убивства з листівками

Убивства з листівками

Убивства з листівками

Убивства з листівками

Убивства з листівками

Убивства з листівками

Убивства з листівками

Трейлер: