Особлива думка

Фільм "Особлива думка"

Фільм "Особлива думка"

 

 

 

Назва англійською: Minority Report

Назва російською: Особое мнение

Виробник: 20th Century Fox, DreamWorks, США

Рік виробництва: 2002

Режисер: Стівен Спілберг

Сценаристи: Скотт Франк і Джон Коен, за оповіданням Філіпа К. Діка «Звіт меншості»

Композитор: Джон Вільямс

Актори та ролі:

  • Том Круз – Джон Ендертон
  • Макс фон Сюдов – Ламар Берджес
  • Колін Фаррелл – Денні Вітвер
  • Саманта Мортон – Агата
  • Стів Гарріс – Джед
  • Петер Стормаре – доктор Едді Соломон
  • Патрік Кілпатрік – Нотт
  • Ніл Макдонаф – Гордон Флетчер

Серіал українською:

http://moviestape.net/katalog_filmiv/bojovyky/4325-osobliva-dumka.html

https://uakino.club/filmi/genre-action/188-osobliva-dumka.html

Серіал російською:

https://filmix.ac/filmi/triller/5872-osoboe-mnenie-minority-report-2002-dvdrip.html

http://baskino.me/films/boeviki/3198-osoboe-mnenie.html

Серіал з субтитрами українською:

https://toloka.to/t31692

ОПИС

Джон Ендертон працює у відділі профілактики злочинів. Він ловить тих, хто навмисно або ненавмисно скоїть злочин у майбутньому. Виявляють потенційних злодіїв на основі марень трьох провидців. Кілька років система працює ідеально, і Джон її палкий шанувальник. Аж ось до нього потрапляє звіт про те, що наступний злочинець – він. Джон вб’є людину, якої навіть не знає, причому вб’є навмисно і дуже скоро. До такого повороту подій Ендертон не готовий, тому тепер його мета – з’ясувати, кого і за що він захоче вбити. І чи дійсно вб’є, адже у одного з провідців щодо майбутніх подій є особлива думка.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

В оригіналі фільм «Особлива думка» має таку ж назву, що і оповідання Філіпа К. Діка, – «Звіт меншості». Письменник написав твір у 1956 році, на тлі холодної війни, коли спецслужби всюди і в усьому бачили загрози і діяли дуже жорстко. Фільм Спілберга вийшов, коли ще й рік не минув від 11 вересня. Сьомий сезон «Елементарно» повертає нас до ідеї створити організацію, що стежить за всіма, аналізую потенційні загрози та заздалегідь їх знищує. І все це – на тлі системної кризи в США через різке підвищення рівня насильства (розстріли в школах та релігійних центрах, проблеми з мігрантами тощо).

У 2015, коли Америка потерпала від нової хвилі насильства через війни банд, вийшов серіал, що був продовженням цього фільму. І хоча успіху проект не мав, впевнені, він не останній. Адже тема превентивних методів боротьби зі злочинністю буде актуальною ще довго.

Фільм ставить глядачу чимало питань. Нагляд – це безпека або втручання у особисте життя? Намір завжди веде до дії чи ні? Вбивати потенційних злочинців чи зберігати їм життя? Залишати їм свідомість або видаляти?

Доля провидців – окрема історія. Ми всі бачили чимало серіалів про те, як обдарованих дітей вивчають і використовують, хочуть вони цього чи ні. Чи існує у суспільства право на це? Де межа між мирним вивченням здібностей людини і жорстоким їх підкоренням за всяку ціну?

Оскільки фільм від Стівена Спілберга, будьте певні, він неймовірно динамічний і за видовищністю не поступається «Зоряним війнам». Том Круз на момент зйомок був надзвичайно популярним актором, в якого вже вийшли дві частини «Місія: нездійсненна». А ось для Коліна Фаррелла це був перший блокбастер, який підняв його у вищу лігу Голівуду. Його персонаж – агент, що шукає недоліки в системі профілактики злочинів. Але чи дійсно він хоче ті недоліки знайти?

Не викликає сумнівів одне: у подібної системи запобігання злочинів завжди будуть як противники, так і шанувальники.

Фільм "Особлива думка"

Фільм "Особлива думка"

Фільм "Особлива думка"

Фільм "Особлива думка"

Фільм "Особлива думка"

Фільм "Особлива думка"

Трейлер:

Автор запису: L Grey