Дев’ята брама

Дев’ята брама

Дев’ята брама

 

Назва англійською: The Ninth Gate

Назва російською: Девятые врата

Виробник: Bac Films, Araba Films, Artisan Entertainment, Франція. Іспанія, США

Рік виробництва: 1999

Сценаристи: Роман Поланський, Джон Браунджон, Енріке Урбізу, за мотивами роману Артуро Переса-Ріверте «Клуб Дюма»

Режисер: Роман Поланський

Композитор: Войцех Кілар

Актори та ролі:

  • Джонні Депп – Дін Корсо
  • Френк Ланджелла – Борис Балкан
  • Лена Олін – Ліана Телфер
  • Барбара Джеффорд – баронеса Кесслер
  • Еммануель Сеньє – дівчина
  • Джек Тейлор – Віктор Фаргас
  • Хосе Лопес Родеро – Пабло і Педро Сеніза
  • Джеймс Руссо – Берні Орнштейн
  • Аллен Гарфілд – Віткін
  • Віллі Голт – Ендрю Телфер

Фільм українською:

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/333-devjati-vrata.html

https://kinanema.net/load/filmi_ukrajinskoju/dev_39_jata_brama_124_the_ninth_gate_1999/120-1-0-828

https://uakino.club/filmi/genre_detective/1004-devyat-vrata.html

Фільм російською:

https://kino4ua.net/233-devyata-brama.html

https://filmix.ac/filmi/drama/694-devyatye-vrata-1999.html

ОПИС

Дін Корсо – фахівець з розшуку рідкісних видань. Колекціонер зі США Борис Балкан має один з трьох екземплярів книги «Дев’ять брам до царства привидів», за допомогою якої, кажуть, можна викликати і підкорити собі Люцифера. Балкан наймає Корсо, аби той знайшов два інші екземпляри та з’ясував, який з них справжній. Але щойно Дін береться за роботу, навколо починають відбуватися дивні речі та гинути люди. Чи вдасться Корсо виконати завдання та залишитися при цьому живим?

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Якщо ви читали «Клуб Дюма» Артуро Переса-Ріверте, знайте, що фільм бере лише маленьку її частинку. Якщо ж не читали, але хочете, майте на увазі, що інтрига в книзі зосереджена на зовсім інших речах. «Дев’ята брама» – цікаве, інтригуюче кіно. Це містичний детектив, що занурює вас у інтриги, які плетуть з часів Середньовіччя. Таємниць тут вдосталь, і що є правдою, а що – грою уяви, до кінця незрозуміло.

Ця стрічка цікави і з мистецької точки зору. По-перше, Корсо мандрує історичними містами Європи. По-друге, весь час ведуться розмови про рідкісні книги, історію їх створення, а подекуди і знищення. По-третє, ви можете дізнатися чимало цікавого про розвиток культу поклоніння дияволу.

«Дев’ята брама» – доволі атмосферна стрічка. Всі актори тут абсолютно на своїх місцях. При цьому здається, що всі, окрім Корсо, – втілення типового уявлення про свого персонажа. Пихатий американський колекціонер, який вважає, що за гроші можна купити будь-що та будь-кого. Вдова антиквара – фатальна жінка. Баронеса, снобізм якої може посперечатися лише з її пристрастю до рідкісних книг. Дивні реставратори, які чомусь нагадують монахів, які колись переписували книжки. Загадкова дівчина, що наглядає за Діном та може бути і ангелом, і демоном. І лише Корсо видається абсолютно нормальним, звичайним, реалістичним. Хоча трохи демонічна чарівність Джонні Деппа все ж таки додає персонажу особливого шарму.

Джонні Деппа ми бачили в чималій кількості детективів, починаючи з «Донні Браско» і до «Вбивства у «Східному експресі». Лена Олін знімалася у серіалі «Шпигунка» та з’явилася у 1 сезоні «Мисливця за розумом». Френк Ланджелла зіграв у телехіті 2020 року «Суд над чиказькою сімкою». Еммануель Сеньє отримала головну жіночу роль у стрічці «Офіцер і шпигун».

Дев’ята брама
Дев’ята брама
Дев’ята брама
Дев’ята брама
Дев’ята брама
Дев’ята брама

Дев’ята брама
Дев’ята брама

Трейлер: