Шкіра для барабана

артуро перес-ріверте

Шкіра для барабана

 

 

 

 

Назва мовою оригіналу: La piel del tambor

Назва російською: Кожа для барабана, или Севильское причастие

Автор: Артуро Перес-Ріверте

Країна: Іспанія

Рік видання: 1995

Видання українською (завантажити DjVu-файл):

http://chtyvo.org.ua/authors/Peres-Reverte_Arturo/Shkira_dlia_barabana/

Видання російською (читати онлайн):

https://www.xn—-7sbb3aiknde1bb0dyd.com.ua/reedbook?id_book=5194

Видання мовою оригіналу:

https://www.e-reading.club/book.php?book=1013912 (завантажити у різних форматах)

ОПИС

У комп’ютерну мережу Ватикану проникає хакер. Він відправляє на персональний комп’ютер Папи лист про те, що храм Пресвятої Богородиці у Севільї залишений владою церкви напризволяще і змушений вбивати, щоб захистити себе. І дійсно, у храмі померли двоє – місцевий священик отець Урбіс та архітектор Пеньюелас, який повинен був засвідчити аварійний стан будівлі. Але поліція вважає смерті нещасними випадками. То що ж сталося насправді в цьому храмі? Щоб з’ясувати це, Ватикан відправляє до Севільї свого слідчого отця Лоренцо Кварта. І він навіть не здогадується, яким випробуванням стане для нього це розслідування…

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Детектив «Шкіра для барабана» не зможе порадувати шанувальників стрімкої зміни подій, шалених переслідувань та перестрілок. Але якщо ви полюбляєте загадки, засновані на тонкому розумінні людської психології, з екскурсами в історію, коли події розгортаються повільно і весь час змушують сумніватися у підґрунті дій персонажів, – ця книга саме для вас.

Можна сказати, що сам храм і Севілья – головні герої роману. Саме вони змушують персонажів поводитися так чи інакше, вони вплинули на формування майже кожного і змогли швидко полонити стороннього – Лоренцо Кварта. Усі герої цього роману мають свої неповторні особливості, за кожним цікаво спостерігати, а трійця дона Ібрагіма взагалі прекрасна.

«Шкіра для барабана» – не просто детектив, де описане розслідування злочину. Цей роман – про складний вибір людини між службовим боргом і голосом власної совісті. А ще – про те, як навіть найміцніші обітниці руйнуються, якщо у справу втручається кохання. І про необмежену владу жінки над чоловіком, яку вона має, навіть якщо не прагнула цього…

На відміну від деяких інших романів письменника, цей твір не екранізовано. А ось, наприклад, з його роману «Клуб Дюма» зробили доволі цікавий детектив, що має назву «Дев’ята брама». Також на екрани потрапила «Фламандська дошка».

Автор запису: L Grey