Вбивства на Сандхамні

Вбивства на Сандхамні

вбивства на сандхамні

 

 

 

Назва шведською: Morden i Sandhamn

Назва російською: Убийства на Сандхамне

Виробник: канал TV4, Швеція

Роки виробництва: з 2010 і до тепер

Кількість сезонів: 7 (27 серій), подовжений на 8-й

Ідея: екранізація книг Вівеки Стен

Актори та ролі:

  • Олександра Рапапорт – Нора Лінде
  • Якоб Седергрен – Томас Андреассон
  • Софія Пеккарі – Каріна
  • Йонас Мальмшо – Хенрік Ліден
  • Сандра Андрейс – Міа
  • Ане Дель Торп – Пернілла
  • Анкі Ліден – Магріт
  • Штефан Геддіке – Йонас
  • Миколай Клеве Брош – Олександр

Серіал українською: на жаль, немає

Серіал російською:

https://rezka.ag/series/thriller/16948-ubiystva-na-sandhamne-2010.html

https://filmix.ac/seria/drama/65780-ubiystva-na-sandhamne-morden-i-sandhamn-serial-2010.html

http://zserials.cc/zarubezhnye/morden-i-sandhamn.php

(в 3-5 сезонах переклад одноголосий)

ОПИС

Сандхамн – невеличкий острів, що входить до Стокгольмського архіпелагу. Його населення – трохи більше сотні людей, але і тут стаються вбивства. І не завжди просто з’ясувати, хто ж злочинець, адже у всіх є свої секрети, маленькі чи великі. Одне з вбивств знову зводить разом Нору Лінде та Томаса Андреассона, що колись вчились у одній школі. Вона знаходить труп, він розслідує цю справу. Згодом Нора стає не лише свідком, Томас часто звертається до неї за інформацією про жителів селища. Також Андреассону допомагає напарниця Міа, дуже безпосередня та весела дівчина, і справжній професіонал. Разом ця команда може розкрити будь-яку справу. Коли ж Міа йде з поліції, а Томас переїжджає до Норвегії, напарником Нори у розкритті справ стає імпульсивний, але дуже розумний Олександр.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Шведські серіали відрізняються своєю неквапливістю, і “Вбивства на Сандхамні” – не виключення. Але це не означає, що дивитися його нудно. У потрібних місцях темп зростає, що дозволяє тримати напругу дії. Нетривіальні сюжети, цікаві герої, використання незвичних прийомів зйомок – все це працює на користь серіалу. Можна побачити роботу поліції у незвичайних умовах, коли відділення – у великому місті, Стокгольмі, а основні події відбуваються на острові, кули треба плисти чи летіти. Отже, переслідування чи пошуки ведуться не серед вулиць, а серед островів архіпелагу та безкраїх просторів Балтійського моря.

Природа – одна з привабливих сторін серіалу. Соснові ліси та піщані пляжі, заходи сонця, скелясті береги та море, що весь час змінює колір – цими пейзажами можна милуватися безкінечно. Можна сказати, що серіал – своєрідний рекламний проспект, і після його перегляду вам неодмінно захочеться побувати на Сандхамні.

Хочеться відзначити незвичну лінію відносин між головними персонажами. Це не любов, але і не зовсім дружба. Їх тягне одне до одного, але у кожному сезоні є обставини, що стають на заваді. Чи будуть Нота та Томас разом, залишається загадкою.

Основою для серіалу “Вбивства на Сандхамні” стали книжки доволі відомої шведської авторки Вівеки Стен. Свою кар’єру письменниці вона розпочала доволі пізно, коли їй вже було майже 50, але перший же роман мав шалений успіх. Зараз нею написані 10 книжок про Томаса та Нору, 7 з них екранізовані. На жаль, жодна з книг не перекладена ані українською, ані російською. Оскільки після 6 сезону Якоб Седергрен покинув проєкт, далі сценарії пишуться не за книгами, де його герой продовжує діяти. Актора ж ми можемо побачити у прекрасному камерному детективі “Винний“, що у 2018 році претендував на “Оскар” як найкращий фільм іноземною мовою.

Вбивства на Сандхамні

Вбивства на Сандхамні

Вбивства на Сандхамні

Вбивства на Сандхамні

Вбивства на Сандхамні

Вбивства на Сандхамні

Вбивства на Сандхамні

Трейлер:

Автор запису: L Grey