Валландер

Валландер ВВС

валландер

 

 

 

 

Назва англійською: Wallander

Назва російською: Валландер

Виробник: канал BBC One, Велика Британія, Швеція

Роки виробництва: 2008 – 2016

Кількість сезонів: 4 (12 серій)

Ідея: Хеннінг Манкель, серіал є екранізацією його творів

Актори та ролі:

  • Кеннет Брана – Курт Валландер
  • Сара Смарт – Енн-Брітт Геглунд
  • Річард МакКейб – Свен Ніберг
  • Джині Спарк – Лінда Валландер
  • Том Гіддлстон – Магнус Мартінссон
  • Саскія Ріввз – Ванья Андерссон
  • Інгеборга Дапкунайте – Байба

Серіал українською: на жаль, не перекладений

Серіал російською:

https://filmix.ac/seria/triller/22966-vollander-wallander-serial-2008.html

http://seasonvar.ru/serial-13810-Vallander_UK-1-season.html

ОПИС

Курт Валландер – поліцейський у невеличкому місті Істад у Швеції. Він розумний і вміє слухати свою інтуїцію, але дещо емоційно нестабільний і не завжди діє за правилами, через що у нього не дуже гарні стосунки з колегами та начальством. Кожну справу, що він розслідує, Валландер сприймає як особисту, тому докладає максимум зусиль. Але таке занурення у світ зла не проходить для нього даремно, це виснажує його, руйнує емоційно і фізично. Поклавши все на вівтар боротьби зі злочинністю, чи зможе Валландер зберегти важливих для нього людей і самого себе?..

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Кеннет Брана, який виступив режисером та виконавцем головної ролі у стрічці «Вбивство в «Східному експресі», дуже органічно вписався в образ людини, що переживає кризу. Все у житті його йде шкереберть і нічого не вдається втримати. Рухи Валландера дещо хаотичні, навіть говорить він знервовано. Розкриття справи дає тимчасове полегшення, але з’являється нова, і знову серце крається. Це серіал, в якому цікаво спостерігати не лише за сюжетом, а й за головним героєм. А ще тут прекрасна операторська робота і чудові краєвиди незвичної для нас Швеції, де і проходили зйомки. Природа та погода або підкреслюють емоційний стан героя, або різко контрастують з ним.

Серіал знятий за книгами Хеннінга Манкеля, але екранізовані твори не в тому порядку, в якому написані. Втім, сюжетна лінія особистого життя Валландера в основному збережена. Шанувальники побачать і батька, і доньку Курта.

Саме на зйомках серіалу «Валландер» Кеннет Брана познайомився з Томом Гіддстоном, якого пізніше запросив у свій фільм «Тор» зіграти Локі. Шанувальникам Гіддлстона буде цікаво подивитися на актора до його зіркової ролі. Другим детективом у фільмографії актора стане віздначений багатьма нагородами міні-серіал «Нічний адміністратор».

Трейлер:

Автор запису: L Grey