Страйк

Страйк

 

 

Назва англійською: Strike

Назва російською: Страйк

Виробник: BBC One, Велика Британія

Роки виробництва: з 2017-го і дотепер

Кількість сезонів: 4 (11 серій), ймовірно подовжений на 5-й

Ідея: екранізація детективних романів Роберта Гелбрейта (псевдонім Джоан К. Роулінг)

Режисери: Майкл Кейллор, Кієрон Гоукс

Сценаристи: Бен Річардс, Том Ейдж

Композитор: Едріан Джонстон

Актори та ролі:

  • Том Берк – Корморан Страйк
  • Голлідей Грейнджер – Робін Еллакот
  • Керр Логан – Метью Канліфф

Серіал українською (3 сезони):

https://uaserials.pro/1571-strayk.html

https://kino4ua.net/3895-strayk-1-sezon.html

Серіал російською:

https://film-ua.com/6914-strayk.html

https://ua-tv.net/detektyvy/763-strayk.html

Серіал з субтитрами українською, 2 сезони:

https://toloka.to/t83843

ОПИС

Корморан Страйк – приватний детектив зі складною долею. Колись він служив у військовій поліції і навіть якийсь час перебував у Афганістані. Саме там він втратив частину правої ноги, коли конвой підірвався на міні. Тепер він у Лондоні і намагається вести приватну практику та налагодити своє життя. Його найцікавіші справи – ті, де поліція не змогла чи не захотіла знайти справжнього винного.

Робін Еллакот – помічниця Страйка. Колись кадрова агенція направила її до нього на роботу тимчасово замінити секретарку. Дівчина настільки захопилася розслідуваннями Страйка, що вирішила не тільки залишитися на цьому місці, а й отримати підвищення – стати партнером детектива. І у гонитві за своєю мрією вона навіть жертвує інтересами нареченого.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Як-то кажуть, суто британський детектив. Ніякої стрілянини, ніякої гонитви, стрімких та несподіваних сюжетних поворотів. Зустрічі зі свідками, розмови з зацікавленими та не дуже особами, кропіткий збір інформації, її вивчення та аналіз – ось як веде розслідування Страйк. Протез не дозволяє йому бігати чи стрибати, навіть сходами підніматися важко. Але гострий розум, вміння розмовляти з людьми та помічати деталі роблять Страйка хорошим детективом.

Приємно, що з героя не зробили мученика, який всім жаліється і якого всім шкода. Він має проблеми зі здоров’ям, з алкоголем, з грішми, з колишньою, але ні з ким ними не ділиться і намагається вирішити сам. Його стосунки з Робін – суто ділові, він той шеф, що вміє визнати цінність внеску іншої людини у справу. І, маючи власну особисту драму, Корморан намагається вберегти від такої долі стосунки Робін та Метта. Але і серцю не накажеш…

Актори, що знімаються в серіалі, мало відомі за межами Британії. Тома Берка можуть впізнати ті, хто дивився дві інші екранізації книжок від ВВС – «Мушкетери» та «Війна і мир». Голлідей Грейнджер грала Лукрецію Борджіа у телесеріалі про це відоме сімейство. Нещодавно вона знялася в дуже успішному шпигунському серіалі «Захоплення». Кілліана Скотта шанувальники детективів знають за серіалом «Дублінські вбивства». Практично всі інші обличчя незнайомі нашому глядачу. І так приємно відкрити для себе когось нового. Адже калейдоскоп акторів, що переходять з одного серіалу до іншого, вже починає втомлювати.

страйк

страйк

страйк

страйк

Трейлер:

Автор запису: L Grey