Крах / Падіння

Серіал Крах/Падіння

 

 

 

 

Назва англійською: The Fall

Назва російською: Крах/Падение

Виробник: Artists Studio, Велика Британія – Ірландія

Роки виробництва: 2013 – 2016

Кількість сезонів: 3 (17 серій)

Режисер і сценарист: Алан Кабіт

Актори та ролі:

  • Джилліан Андерсон – суперінтендант Стела Гібсон
  • Джеймі Дорнан – серійний вбивця, психіатр Пол Спектор
  • Брона Во – Саллі Ен Спектор, дружина Пола
  • Джон Лінч – помічник керівника поліції Джим Бернс
  • Колін Морган – детектив Том Андерсон

Серіал українською (1 та 2 сезони):

https://uaserials.pro/5233-padinnya.html

Серіал російською:

https://filmix.ac/seria/drama/65835-krah-padenie-the-fall-serial-2013.html

https://gidonline.io/film/krax/

Серіал з субтитрами українською:

https://toloka.to/t71961 – 1-2 сезон

https://toloka.to/t78715 – 3 сезон

ОПИС

У столиці Південної Ірландії, місті Белфасті, скоєно декілька жорстоких убивств молодих успішних жінок. Більше місяця місцеві правоохоронці намагаються піймати невідомих убивць, проте всі їхні старання марні. На допомогу колегам із Лондона направляють досвідченого кримінального аналітика Стелу Гібсон, яка досить швидко виносить приголомшливий вирок – у Белфасті «працює» серійний убивця. Вона збирає команду з місцевих поліцейських і розпочинає власну складну гру з маніяком. Операція отримує назву «Музикант». При цьому бурхлива діяльність суперінтенданта викликає прискіпливу увагу і навіть недовіру з боку містян. Місцева преса вбачає у призначенні Гібсон ознаку недовіри Лондона до кваліфікації ірландських правоохоронців. Тож Стелі доводиться не лише шукати розумного і дуже небезпечного злочинця, але й враховувати складну політичну ситуацію.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Серіал захоплює увагу глядача з перших хвилин першої ж серії. І це не дивлячись на досить меланхолічну манеру зйомок – у серіалі велика кількість мовчазних сцен, оператор прискіпливо висвітлює кожну найменшу дрібницю місця злочину, пейзажу тощо. Проте саме це налаштовує на розуміння тієї ювелірно точної роботи, яку роблять головні герої – суперінтендант і маніяк. Обидва вкрай педантичні, тільки один – у плануванні і скоєнні жорстоких убивств, а інша – у складанні повної картини того, що він накоїв.

У серіалі піднімається декілька соціально важливих і цікавих питань. У тому числі – роль жінки у соціумі, ставлення до неї, коли вона стає керівником. Також на поверхню виноситься болюче питання насилля над дітьми з боку деяких католицьких священнослужителів. Цікаво розкрита складність стосунків між Ірландією та офіційним Лондоном – сварка, що точиться століттями, і остаточна крапка у ній ще не поставлена.

Проте найголовніша цінність серіалу «Крах» – це акторська гра. Джиліан Андерсон неперевершено передала образ розумної і владної жінки, яка має неабиякі здібності психолога. А Джеймі Дорнан, який, до речі, народився й виріс саме у Белфасті, продемонстрував, наскільки страшним може бути чоловік. З першої серії глядач знає, що саме його герой і є маніяком. Тож головне питання, яке стоїть на протязі всієї історії, це не хто убивця, а коли і як Стела Гібсон впіймає Пола Спектора і доведе його провину.

У фільмографії Джилліан Андерсон детективів небагато. Щодо серіалів, то її можна побачити у «Ганнібалі». Також вона зіграла у стрічці «Кривий будиночок», що є екранізацією відомого твору Агати Крісті. Джон Лінч отримав одну з головних ролей у міні-серіалі «Голова». Брона Во знялася у 3 сезоні серіалу «Незабутий». А ось Джеймі Дорнан ані до, ані після серіалу «Крах» в детективах не з’являвся. Але згодом це може змінитися.

Крах / Падіння

Крах / Падіння

Крах / Падіння

Крах / Падіння

Крах / Падіння

Трейлер:

Автор запису: May Sky