Увага: прибув Східний експрес з українцем у потязі!

вбивство у східному експресі

Цього тижня у прокат виходить довгоочікувана нами екранізація одного з найвідоміших романів Агати Крісті «Вбивство у «Східному експресі». Каст проекту неймовірно зірковий. Джуді Денч, Мішель Пфайффер, Пенелопа Круз, Віллем Дефо… Ексцентричного бельгійця грає неперевершений сер Кеннет Брана. Ми вже бачили актора в ролі детектива – у серіалі «Валландер».

А ще у проекті є українець! Сергій Полунін – артист балету, що працював в лондонському Королівському балеті, а зараз є солістом Баварського балету у Мюнхені. У картині він грає графа Андрені.

Цей роман вперше був виданий у далекому 1934 році. На його створення Агату Крісті надихнули дві події. Перша – викрадення та вбивство у 1932 році маленького сина американського пілота Чарльза Ліндберга. Цей сміливець першим здійснив наодинці переліт через Атлантику. До речі, він, скоріше за все, був прототипом Майкла Сетона з роману Крісті «Таємниця Ендхауза». Друга подія, яка є основою сюжету, – потрапляння потягу у снігову пастку. Таке дійсно траплялося зі «Східним експресом». І сама леді Агата протягом доби була його полонянкою, коли їхала з Іраку, де працював її чоловік-археолог, додому в Англію. Можливо, тому роман присвячений саме Максу Малловану.