Нічні ігри завжди секретні: йдемо в кіно

Прем'єри 22.02.2018

На цьому тижні вибір у нас доволі широкий, в прокаті картини на будь-який смак.

На екрани вийшло «Секретне досьє» Стівена Спілберга. Якщо ви полюбляєте теорії змов, цей фільм для вас. А ще він про те, що політики майже ніколи не говорять правду. Більше того, вони бажають приховати її за будь-яку ціну, навіть якщо це життя сотень тисяч людей. І лише іноді знаходяться ті, хто готовий ризикнути усім і витягнути правду на світ божий.

На початку 70-х Washington Post та New York Times опублікувати засекречені документи Пентагону. Вони свідчили про те, що адміністрація президента Джонсона навмисно розпалювала конфлікт у В’єтнамі і штовхала сторони до війни. Президентська адміністрація та силовики намагалися заборонити оприлюднення цих матеріалів. Та журналісти стійко витримали тиск і виконали свою роботу: розповідати людям правду.

У головних ролях — Меріл Стріп та Том Генкс. Фільм, як і акторка, — номінанти на цьогорічний «Оскар«.

Якщо драматизм людського життя у попередній стрічці дещо на другому плані, в картині німецьких кінематографістів «На межі» його більше ніж достатньо. Володар «Золотого глобусу» у категорії «Найкращий іноземний фільм», він визнаний і критиками, і глядачами. Як жити після загибелі чоловіка та сина, які стали жертвами теракту? Як змиритися з втратою і позбутися болю? Героїня Діани Крюгер перепробувала різні способи і вирішила, що єдиний вихід для неї — помста. А ще — справедливість, яка чомусь не дуже хвилює правоохоронців. Цей фільм — не тільки про переживання людини у критичну мить життя, він розкриває багато гострих проблем сучасної Європи.

Гарні драматичні фільми, що рвуть душе, — це добре, але іноді хочеться чогось легкого, несерйозного. Якщо таке бажання є, йдіть на «Нічні ігри». Цю кримінальну комедію в якомусь сенсі можна вважати пародією на «Гру» з Майклом Дугласом. Компанія друзів періодично грає у детективні ігри. Але одного разу все йде не за планом. Викрадення виявляється справжнім, часу для пошуків небагато, розуміння ситуації немає зовсім, а бандити щось занадто люті. Чим для всіх закінчиться ця гра?

У головних ролях — Рейчел МакАдамс та Джейсон Бейтман.