Детективна інтрига: номінанти на «Оскар» 2018

90 церемонія нагородження Оскар

Не так вже багато детективів претендують на «Оскар» 2018 року. Фаворит серед стрічок цього жанру – «Три білборди за межами Еббінга, Міссурі». Вона перемогла у 4 з 6 номінацій, у яких була представлена на «Золотий глобус». «Оскар» подарував їй 7 категорій:

  • Найкращий фільм
  • Найкраща актриса – Френсіс Макдорманд (за роль Мілдред Хейз)
  • Найкращий актор другого плану – Вуді Гаррельсон (за роль Білла Віллоубі) та Сем Роквелл (за роль Джейсона Діксона)
  • Найкращий оригінальний сценарій – Мартін Макдонах
  • Найкраща музика до фільму – Картер Бервелл
  • Найкращий монтаж – Джон Грегорі

Нагадаємо, що на «Золотому глобусі» фільм отримав перемогу у перших 4 категоріях (найкращим актором другого плану став Роквелл).

«Секретне досьє», що мало 6 номінацій на «Золотий глобус» і не отримало жодної нагороди, «Оскар» 2018 року може здобути лише по 2 позиціях. Навряд чи фільм стане найкращим цього року. Але у Меріл Стріп все ще є шанс поборотися за звання найкращої актриси.

Крістофер Пламмер також долучиться до боротьби за звання найкращого актору другого плану за роль Дж. Пола Гетті у фільмі «Всі гроші світу».

Аарон Соркін може стати тим, хто отримає приз за найкращий адаптований сценарій до стрічки «Гра Моллі».

«На драйві» представлений у 3 технічних номінаціях: найкращі монтаж, звук та звуковий монтаж.

У боротьбу за нагороди включається стрічка «Я, Тоня». Більш дорослі читачі, можливо, пам’ятають інцидент, який «прославив» американську фігуристку Тоню Гардінг. У 1994 році її колишній чоловік та тілоохоронець організували напад на суперницю Тоні на змаганнях Ненсі Керріган. Фільм більше байопік, аніж детектив, але цікаво подивитися, як і чому формується ідея злочину, як вона втілюється та які має наслідки. Марго Роббі позмагається за звання кращої актриси, а Еллісон Дженні – найкращої актриси другого плану. Також фільм представлений у категорії «Найкращий монтаж». У кіно його обіцяють показати на початку лютого.

Декілька номінацій, у тому числі і у категорії «Найкращий фільм», отримала стрічка «Пастка». Це фільм жахів з елементами детективу та чорної комедії. Джордан Піл спробує отримати звання найкращого режисера та сценариста, а Деніел Калуя – найкращого актора за роль Кріса Вашингтона.

Нагадаємо, що церемонія нагородження пройде у Лос-Анджелесі 4 березня 2018 року.