Справа про струнку тінь

Справа про струнку тінь

 

 

 

 

Назва мовою оригіналу: The Case of the Shapely Shadow

Назва російською: Дело о стройной тени

Автор: Ерл Стенлі Ґарднер

Країна: США

Рік видання: 1960

Видання українською: на жаль, не перекладена

Видання російською (читати онлайн):

http://loveread.ec/read_book.php?id=2056&p=1

https://www.e-reading.club/book.php?book=13548

Видання мовою оригіналу: на жаль, немає

ОПИС

Справа про струнку тінь потрапила до відомого адвоката Перрі Мейсона після звернення секретарки бізнесмена Морлі Фейлмана. Вона вважає, що її шефа шантажують і просить допомогти їй пересвідчитись, чи це так. Мейсон погоджується, але вистежування шантажиста не дає результатів. Натомість вже наступного дня Фейлмана знаходять мертвим, і підозри падають на його секретарку. Поліція вважає, що саме вона вбила патрона через гроші чи ревнощі, адже була закохана в нього. До того ж діловий партнер, який останнім бачив Фейлмана живим, стверджує, що за тим йшла жінка зі стрункою фігурою. Щоправда, і у нинішньої, і у колишньої дружини  вбитого теж непогані форми. То хто ж і чому вбив Морлі Фейлмана? Перрі Мейсон береться за справу!

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Якщо ви полюбляєте детективи в стилі «Закону і порядку», то історії про Перрі Мейсона саме для вас. Зазвичай основні події розгортаються, коли справа починає розглядатися в суді. Блискуче вміння Мейсона вести допит, витягувати зі свідків те, що вони хотіли б приховати, звертати увагу на найменші дрібниці забезпечує йому та його клієнтам перемогу.

Але ніхто не працює наодинці. Успіх Мейсона ґрунтується також на кропіткій роботі детективів з агентства його друга Пола Дрейка. А секретарка Перрі Делла Стріт готова підтримати практично всі ідеї шефа та часто виступає у ролі Ватсона, направляючи думки патрона у вірному напрямку.

Ґарднер створив про Перрі Мейсона 82 романи та 4 збірки оповідань. За цими творами можна простежити розвиток судової системи США. Те, що було дозволено адвокатам у 30-ті, вже було заборонено у 50-ті. Змінювалися правила ведення справи, надання доказів, вимоги до них, тому змінювались поведінка героїв та принципи будування сюжетів. І слідкувати за цими змінами дуже захопливо!

В 2020 році на екрани вийшов серіал «Перрі Мейсон», героями якого стали персонажі книжок Гарднера.

Автор запису: L Grey