П’ятеро поросят

п'ять поросят

П’ять поросят

 

 

 

 

 

Назва мовою оригіналу: Five Little Pigs / Murder in Retrospect

Назва російською: Пять поросят

Автор: Агата Крісті

Країна: Велика Британія

Рік видання: 1942

Видання українською:

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=3424

Видання російською (читати онлайн):

http://book-online.com.ua/show_book.php?book=6799

ОПИС

До Пуаро звертається молода жінка Карла Лемаршан. Вона просить його дізнатися, чи вбила її мати Кароліна свого чоловіка і батька Карли, відомого художника Еміаса Крейла. І чи можливо, що вона невинна, як написала у прощальному листі до дочки перед стратою. Складність у тому, що вбивство сталося 16 років тому і усі подробиці подій того часу вже стерлися у пам’яті тих, хто приймав у них участь. Але Пуаро вважає, що необов’язково бути присутнім на місці злочину, щоб дізнатися, що ж насправді сталося. Він визначає п’ятьох підозрюваних (п’ятеро поросят), що мали змогу та мотив: брати Пилип та Мередіт Блейки, давні друзі Крейлів, натурниця художника Ельза Гріг, молодша сестра Кароліни Анжела та гувернантка дівчини міс Вільямс. Хто з них причетний до вбивства? Чи все ж таки Кароліна збрехала донці і вбила чоловіка?

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Агата Крісті не тільки королева детектива, вона ще й майстерно вміє створювати атмосферу. Події у книзі “П’ятеро поросят” розвиваються у двох вимірах: теперішньому і далекому минулому. Все, що відбувається зараз, – ніби фон, невиразний, позбавлений кольорів. Але події минулого, що стосуються сім’ї Крейлів, – ніби картина імпресіоніста, що написана широкими мазками яскравими фарбами. Саме тоді життя било через край і було повним і для Крейлів, і майже для всіх їх оточуючих. А зараз – існування, сіре і буденне. І все це леді Агата передала прекрасно!

Читача доволі довго будуть водити колами, адже кожен з п’яти підозрюваних, а також служителі закону, що були присутні на місці злочину чи у суді, розповідатимуть свою версію подій і висловлюватимуться щодо того, хто ж таки вбив Еміаса. І доводи кожного будуть досить переконливими. Тому вам постійно треба буде вирішувати, вбила Кароліна чоловіка чи ні. А якщо ні, то хто ж тоді? І головне: чому? А що може бути цікавіше за розв’язання цих питань, особливо якщо ви зробите це раніше за маленького бельгійця?

Книга “П’ятеро поросят” була екранізована в серіалі “Пуаро Агати Крісті“. Сюжет там дещо змінено, але візуалізація життя родини художників неймовірно прекрасна. Здається, ніби дивишся на полотна імпресіоністів…

Автор запису: L Grey