Крижана принцеса

Крижана принцеса

 

 

 

 

 

Назва мовою оригіналу: Isprinsessan

Назва російською: Ледяная принцесса

Автор: Камілла Лекберг

Країна: Швеція

Рік видання: 2003

Видання українською (онлайн є тільки частина книги):

https://knigogo.com.ua/chitati-online/kryzhana-pryntsesa/

https://kuchaknig.ru/avtor/kamilla-lekberg-16988434/kniga-krizhana-princesa-1925563/read/

Видання російською (читати онлайн):

http://booksonline.com.ua/view.php?book=63564

ОПИС

Еріка Фальк, молода письменниця, повертається у рідне містечко Фьєльбакку, що на західному узбережжі Швеції, після смерті батьків. Їй потрібно розібрати речі в домі і залагодити інші справи зі спадком, що потребує багато часу. Прогулюючись містом, вона зустрічає одного зі знайомих, який щойно знайшов тіло жінки, що вмерзло у ванну в її будинку. З’ясувалося, що це подруга дитинства Еріки – Олександра Війкнер. Починається розслідування, яке доручають вести ще одному старому знайомому Еріки – Патріку Гедстрьому. Колись вони подобалися одне одному, але це було дуже давно… Ідучи двома паралельними стежками у розслідувані справи, Патрік та Еріка все ж таки змушені будуть об’єднати свої зусилля заради справедливості та пам’яті Олександри.

“Крижана принцеса” – перша з книг серії про розслідування у Фьєльбацці. За мотивами книг Камілли Лекберг був знятий серіал “Вбивства у Фьєльбацці”. На жаль, це єдиний роман авторки, виданий українською.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Камілла Лекберг, безперечно, одна з кращих авторів детективів останніх років. Недарма її називають швецькою Агатою Крісті. Її твори багатошарові, з нестандартними сюжетними поворотами, тримають у напрузі від початку і до кінця. Але тут ви не знайдете ані захоплюючих переслідувань, ані стрілянини, тобто нічого від бойовика. Ці детективи, так би мовити, гра розуму і душевних переживань.

У всіх книгах авторки, і ця не виключення, основну історію супроводжують багато маленьких паралельних. Якісь з них згодом виявляться пов’язані з основним сюжетом, якісь будуть розказані виключно для ілюстрації персонажа, не завжди важливого. Оскільки дія відбувається у невеличкому поселенні, більшість проблем – сімейного та соціального характеру. Почуття героїв близькі багатьом, тому за кожного з них переживаєш.

Детективна історія у романі “Крижана принцеса” закручена так, як треба: коли здається, що ти вже знаєш, хто вбивця, випливає нова інформація, яка руйнує всю попередню теорію. Кожен персонаж має свій шматочок мозаїки і не завжди поспішає ним поділитися. Якісь факти, що відкриються у ході розслідування, приголомшать, а вся картина стане чіткою тільки наприкінці.

Особливо хочеться відмітити лінію стосунків між Ерікою та Патріком. Їм обом за 30, кожен має свій життєвий багаж, свої проблеми і страхи. Це аж ніяк не історія про палке кохання у стилі Голлівуду: зустрілися і відразу упали в обійми одне одного. Опис того, як кожен з них збирається на побачення, – чесне зображення реальних людей та їхніх проблем.

Автор запису: L Grey