Мексиканець

 

 

 

 

Назва англійською: The Mexican

Назва російською: Мексиканец

Виробник: DreamWorks Pictures

Рік виробництва: 2001

Режисер: Ґор Вербінські

Сценарист: Дж. Г. Вейман

Композитор: Алан Сільвестрі

Актори та ролі:

  • Бред Пітт – Джеррі Велбах
  • Джулія Робертс – Саманта
  • Джеймс Гандольфіні – Лірой / Вінстон
  • Дж. К. Сіммонс – Тед
  • Боб Балабан – Берні
  • Шерман Огастес – кілер
  • Джин Гекмен – Марголіс

Фільм українською:

http://moviestape.net/katalog_filmiv/komedija/4299-meksykanec.html

https://eneyida.tv/4975-meksykanec.html

https://kino4ua.net/4441-meksikanec.html

Фільм російською:

https://gidonline.io/view/meksikanec/

https://filmix.ac/filmi/melodrama/3651-meksikanec-2001.html

ОПИС

П’ять років тому Джеррі в’їхав у машину боса мафії Марголіса. У того в багажнику був зв’язаний чоловік, тож поліція змогла Марголіса заарештувати і відправити за грати. Джеррі за це не вбили, але змусили всі п’ять років працювати на банду боса. Нарешті Марголіс має вийти, тож Джеррі отримує останнє завдання. Йому треба поїхати в Мексику, привезти дуже дорогий пістолет і хлопця, у якого цей пістолет знаходиться. Здавалося б, нічого складного. Але Джеррі просто притягує неприємності, тож вони починають сипатися на нього одна за одною.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

«Мексиканець» – прекрасний приклад кримінальної комедії, культ якої створив Гай Річі. І вона не поступається найкращим стрічкам цього режисера. Всі герої неймовірно яскраві, характери запам’ятовуються, діалоги шикарні. Одні сварки між Джеррі та Сем – чисте задоволення! А розмови Сем з Ліроєм, найманим вбивцею, які більше схожі на психотерапевтичні сеанси?

Головна інтрига в тому, кому ж нарешті дістанеться «Мексиканець» – старовинний пістолет, який хочуть всі. Адже це те тільки дорога і красива зброя, вона ще має і свою трагічну історію, яку нам поступово розкривають протягом всього фільму. А ще у Джеррі є всі шанси сконати в тій Мексиці. Мало того, що на нього всі полюють, він і сам постіно втрапляє в халепу. А ще мимоволі втягує у все це Сем, з якою в них і так напружені стосунки.

Бред Пітт тут просто неймовірний і геть інший, ніж, наприклад, в стрічці «Сім»! Зазвичай він грає крутих хлопців та романтичних коханців. Джеррі ж – таке нещастячко, яке можна лише, як кажуть, зрозуміти та пробачити. Він – доросла дитина з наївними очима, якій не завадив би нагляд. В сцені, де Марголіс розповідає Джеррі всю заплутану історію їхніх відносин, ми бачимо обличча 5-річної хлопчика, що ані слова не зрозумів з розповіді. Талант же Пітта в тому, ще Джеррі при всьому цьому не виглядає абсолютним дурником, якого лише жалієш, чи недолугою, який дратує. Ні, його Джеррі хоч і емоційний, але кмітливий, правда, спочатку діє, потім думає, але ж діє. Хоча результат від цих дій залежить мало.

Ще один цікавий персонаж – це найманець Лірой. В його розмовах з Сем багато правильних і мудрих висловлювань. Послухайте хоча б те, що він говорить про людей, які, вмираючи, знали, що їх хтось колись кохав.

Не можна не звернути увагу на музику Алана Сільвестрі, одного з найкращих кінокомпозиторів. Його треки роблять «Мексиканець» більш яскравим, самобутнім, додають оригінальності.

Мексиканець
Мексиканець
Мексиканець
Мексиканець
Мексиканець
Мексиканець

Мексиканець
Мексиканець

Трейлер: