Код «Енігма»

код енігма

код енігма

 

 

 

Назва англійською: Enigma

Назва російською: Код «Энигма»

Виробник: Senator Entertainment, Intermedia Films, MeesPierson Film CV, Jagged Films, Broadway Video, Велика Британія – США

Рік виробництва: 2001

Режисер: Майкл Аптед

Сценарист: Том Стоппарт, за романом Роберта Гарріса

Композитор: Джон Баррі

Актори та ролі:

  • Дугрей Скотт – Том Джеріко
  • Кейт Вінслет – Естер Воллас
  • Саффрон Берроуз – Клер Ромілі
  • Джеремі Нортем – Вігрем
  • Ніколай Костер-Валдау – Джозеф Паковскі
  • Том Голландер – Гай Лоджі
  • Дональд Самптер – Леверет
  • Меттью МакФейден – Кейв
  • Роберт П’ю – Скайнер

Фільм українською:

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/8420-kod-engma.html

Фільм російською:

https://rezka.ag/films/thriller/12604-enigma-2001.html

http://baskino.me/films/voennye/3504-enigma.html

ОПИС

Стрічка «Код «Енігма» переносить нас у 1943 рік. Том Джеріко, талановитий математик, повертається у Блетчлі Парк, де розташований головний шифрувальний підрозділ британської розвідки. Він – один з тих, хто зміг зламати код «Акула», який використовували німецькі підводні човни в Атлантиці. Але наполеглива праця впродовж 10 місяців та невдале закінчення роману із чарівною колегою Клер довели Джеріко до нервового зриву.

Після лікування Том знов готовий взятися до роботи, а ще – знайти Клер, яка таємничо зникла після їхнього розриву. Що сталося з красунею, хоче знати не тільки він, але і її сусідка по кімнаті Естер та агент MI5 Вігрем. Останній ніяк не може повірити, що Том до зникнення Клер не причетний. У Джеріко ж з’являється надскладне завдання: нацисти оновили шифрувальну машину «Енігма», код змінився і його треба швидко зламати. Адже з Америки до Європи вирушив конвой з кількох десятків кораблів з продуктами та боєприпасами. Якщо зламати код не вдасться, всі кораблі будуть потоплені німецькими підводними човнами…

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Фільм «Код «Енігма» і книга, за якою він знятий, частково засновані на історичних подіях. Прообразом Тома Джеріко є Алан Тьюрінг, що створив електронно-механічну машину «Бомба» для дешифрування кодів «Енігми». У фільмі показані обидва пристрої у дії. В 1943 році німці модифікували «Енігму», тому код треба було зламати знову. І у тому ж році були знайдені масові поховання розстріляних польських офіцерів під селищем Катинь на окупованих на той час нацистами територіях СРСР. Саме ця подія є відправним пунктом шпигунською історії у фільмі.

Цікаво спостерігати не тільки за пошуками Клер та пов’язаними із цим подіями. Блискуче показана робота команди дешифрувальників. Напруга, яка відчувається, коли вони намагаються зламами код, така сама, як і під час переслідування злочинця. Найбільш трагічна фігура стрічки «Код «Енігма» – офіцер Кейв у виконанні Меттью МакФейдена. Він без вагань готовий ризикнути своїм життям заради мети, але змушений сидіти і дивитися, як гинуть люди. Тож, фільм і про те, якою ціною іноді дістається перемога.

Гру Меттью МакФейдена можна оцінити і в інших детективах, наприклад, серіалі «Вулиця різника» та стрічці «День розплати». Том Голландер зіграв доволі жорстку роль у серіалі «Нічний адміністратор». А ось Дугрей Скотт був головним супротивником Ітана Ганта у «Місія: нездійсненна 2» і з’явився у 4 сезоні серіалу «Удар у відповідь». На Джеремі Нортона можна подивитися в шикарному трилері «Такий самий зрадник, як ми». «Мисливці за головами» та «Безшумний» – гарні бойовики з Ніколаєм Костер-Валдау. Кейт Вінслет має у своїй фільмографії ще один шикарний детектив – «Життя Девіда Гейла».

Код "Енігма"

Код "Енігма"

Код "Енігма"

Код "Енігма"

Код "Енігма"

Код "Енігма"

Трейлер:

Автор запису: L Grey