Трагедія у Вейко

трагедія у вейко

трагедія у вейко

 

 

 

 

Назва англійською: Waco

Назва російською: Трагедия в Уэйко

Виробник: Paramount Network, Santa Fe Studios, США

Рік виробництва: 2018

Кількість сезонів: 1 (6 серій)

Режисери: Джон Ерік Даудл, Денні Гордон

Основа: знято за реальними подіями

Актори та ролі:

  • Тейлор Кітч – Девід Кореш, лідер секти «Гілка Давидова»
  • Майкл Шеннон – Гарі Нойснер, переговорник ФБР
  • Джулія Гарнер – Мішель Джонс, член секти
  • Пол Спаркс – Стів Шнайдер, член секти
  • Рорі Калкін – Девід Тібоді, новачок у секті
  • Шей Вігем – Мітч Деккер, офіцер ФБР
  • Мелісса Бенойст – Рейчел Кореш, дружина Девіда
  • Джон Легуізамо – Джейкоб Васкес, офіцер ATF
  • Глен Флешлер − Тоні Принс, голова спецоперації з боку ФБР

Фільм українською:

http://baibako.tv/iplayer/waco-ukr

http://uaserials.pro/896-waco-mini-serial.html

http://moviestape.net/katalog_serialiv/dramy/10242-veyko.html

Фільм російською (6 варіантів озвучування):

https://rezka.ag/series/drama/26878-tragediya-v-ueyko-2018.html

https://ua-tv.net/drama/1747-tragediya-u-veyko.html

Фільм англійською (з субтитрами українською):

https://toloka.to/t86861

ОПИС

Міні-серіал «Трагедія у Вейко» розповідає про драматичні події, що насправді відбувалися у США на початку 90-х. Весна 1993 року. У поле зору працівників ATF (поліцейська структура, що, зокрема, займається контролем обігу зброї) потрапляє невеличка секта під назвою «Гілка Давидова», що методично накопичує зброю. Члени секти купують зброю цілком легально, проте розміри їхнього арсеналу починають турбувати силовиків. Тож вони починають стежити за релігійною спільнотою, а далі розгортають операцію для проведення масштабного обшуку їхнього маєтку. Та через жахливу помилку спецоперація перетворюється на 51-денну облогу, яка закінчується майже сотнею загиблих, серед яких було багато дітей.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Трагедія, що сталася у Техасі біля містечка Вейко, пройшла повз увагу багатьох українців, адже у 93-му в нас були свої проблеми, а дехто просто був дитиною. Тому недарма для української аудиторії оригінальну назву серіалу «Вейко» доповнили словом «трагедія». Для американських глядачів це уточнення зайве, адже для їхньої історії облога Маунт Кармел – це така ж горезвісна й відома подія, як для нас, скажімо, Чорнобиль. Це той випадок, коли одне-єдине слово уособлює щось таке неймовірно жахливе, що людство запам’ятовує надовго. Десь із середини серіалу, коли події починають розгортатися найбільш інтенсивно, вони викликають подив і жах.

Найбільший шок відчуваєш, коли усвідомлюєш, що це не кіновигадка, а реальні події, які відбувалися у найдемократичнішому суспільстві, як себе воліють представляти світу американці. Доволі складно відчувати велику приязнь до членів секти, а точніше, до її лідера, адже стиль його життя й погляди на сімейні відносини не кожному прийдуть до душі. Але жорстока поведінка силовиків, які чхати хотіли на будь-які правила й права людини, шокує набагато більше, аніж дивні правила, за якими живуть сектанти у Вейко.

Серіал «Трагедія у Вейко» був знятий за мотивами книжки, написаної одним із членів секти, якому вдалося врятуватися під час цієї кривавої історії. Тож, можливо, лінія поведінки силовиків подана надмірно демонізовано. З іншого боку, факти свідчать про те, що спецпризначенці ФБР і ATF насправді добряче схибили у цій справі. Тому залишається сподіватися на те, що після жаху у Вейко американським суспільством були зроблені правильні висновки і воно змусило систему змінитися на краще.

Майкл Шеннон за роль у трилері «Нічні звірі» був номінований на «Оскар» як найкращий актор другого плану. Також він знявся в таких детективах, як «Маленька барабанщиця» і «Ножі наголо». Тейлор Кітч відомий нам за 2 сезоном серіалу «Справжній детектив». Джулію Гарнер можна побачити у серіалах «Американці» та «Озарк».

трагедія у вейко

трагедія у вейко

трагедія у вейко

трагедія у вейко

Трейлер:

Автор запису: May Sky