Менталіст

Менталіст

Серіал "Менталіст"

 

 

 

 

Назва англійською: The Mentalist

Назва російською: Менталист

Виробник: CBS, США

Роки виробництва: 2008 – 2015

Кількість сезонів: 7 (151 серія)

Ідея: Бруно Геллер

Актори та ролі:

 • Саймон Бейкер – Патрік Джейн
 • Робін Танні – агент КБР Тереза Лісбон
 • Тім Канг – агент КБР Кемпбелл Чо
 • Овен Ємен – агент КБР Вейн Рігсбі
 • Аманда Рієтті – агент КБР Грейс Ван Пелт
 • Грегорі Іцзін – голова КРБ Вірджил Мінеллі
 • Террі Кінні – агент КБР Сем Боско
 • Онжаню Елліс – голова КРБ Мадлен Хайтауер
 • Рокмонд Данбар – агент ФБР Денніс Еббот
 • Емілі Своллоу – агент ФБР Кім Фішер
 • Джо Адлер – агент ФБР Джейсон Вайлі
 • Джозі Лорен – агент ФБР Мішель Вега

Серіал українською (на жаль, перекладені лише 5 сезонів):

https://uaserials.pro/715-mentalist-sezon-1.html

http://moviestape.net/katalog_serialiv/detektyvy/3398-mentalist.html

Серіал російською:

http://kinanema.net/load/seriali/mentalist_1_2_3_4_5_6_7_sezon_2008_2015/116-1-0-4778

Серіал з субтитрами російською:

http://seasonvar.ru/serial-106-Mentalist.html

ОПИС

Патрік Джейн – менталіст. Це означає, що він вміє ширше використовувати можливості свого розуму, ніж більшість. Джейн підмічає найдрібніші деталі, добре знає психологію людини, швидко робить висновки та пов’язує факти між собою. А ще він володіє гіпнозом.

Раніше Джейн заробляв на життя тим, що видавав себе за екстрасенса. Він запевняв, що може розмовляти з мертвими, і давав можливість поспілкуватися з ними їхнім рідним та близьким. А ще час від часу допомагав поліції піймати злодія, на якого ніби то вказала з потойбічча жертва. Але намагання схопити серійного вбивцю Червоно Джона обернулося для Джейна трагедією: маніяк жорстоко вбив дружину і доньку Патріка, образившись на слова псевдо-екстрасенса про себе. Відтоді Джейн працює консультантом у Каліфорнійському бюро розслідувань, допомагаючи розкривати тяжкі злочини. Але мета у нього одна – піймати та вбити Червоного Джона.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

«Менталіст» – той випадок, коли детектив вдало поєднаний з комедією та драмою. На Патріка Джейна не можна дивитися без посмішки, адже він і сам майже весь час дуже мило посміхається. При цьому злодію він не дасть втекти. Хоча його методи отримання зізнання чи затримки злочинця доволі часто є нестандартними та навіть дивними, результат себе виправдовує. І це при тому, що Джейн ненавидить зброю і ніколи її не використовує.

Навколо головного героя – гарна команда. Без них він був би просто вундеркіндом, якого всі ненавидять і не слухають. Але Тереза завжди готова прикрити свого підлеглого, зрештою, як і всіх інших членів команди. Іноді її дратує поведінка Джейна, але вона все-таки навчилася довіряти йому, тому дозволяє вести справи, як він вважає за потрібне. Чо, Вейн та Грейс – люди, що по-різному ставляться як до Джейна та його здібностей, так і до Лісбон, але це на заважає їм працювати разом.

У кожному сезоні є декілька другорядних героїв, які теж заслуговують уваги. У кожного з них своя сюжетна лінія, що впливає як на розвиток взаємин між головними героями, так і на справи. Безумовно, головна інтрига – хто є Червоним Джоном. Кількість та різноманітність варіантів інтригує. Це як у класичних детективах: обери собі персонажа і дивись, чи вгадав ти.

Саймон Бейкер відомий шанувальникам детективів ще за часів серіалу «Захисник». Робін Танні зіграла головну жіночу ролі в 1 сезоні серіалу «Втеча з в’язниці». Тім Канг зараз входить до основного касту проєкту «Приватний детектив Магнум».

Серіал "Менталіст"

Серіал "Менталіст"

Серіал "Менталіст"

Серіал "Менталіст"

Серіал "Менталіст"

Серіал "Менталіст"

Трейлер:

Автор запису: L Grey