Інспектор Лінлі розслідує

 

 

 

 

Назва англійською: The Inspector Lynley Mysteries

Назва російською: Инспектор Линли расследует

Виробник: BBC One

Роки виробництва: 2001-2008

Кількість сезонів: 6 + пілот (24 серії)

Ідея: засновано на романах Елізабет Джордж

Актори та ролі:

  • Натаніель Паркер – інспектор Томас Лінлі
  • Шерон Смолл – сержант Барбара Гейверс
  • Емма Філдінг, Леслі Вікередж, Кетрін Рассел – Гелен Клайд
  • Пол Гікі – Лафферті
  • Шон Паркс – констебль Вінстон Нката

Серіал українською: на жаль, немає

Серіал російською:

https://filmix.ac/seria/drama/83332-inspektor-linli-rassleduet-serial-2008.html

http://zserials.cc/zarubezhnye/the-inspector-lynley-mysteries.php

ОПИС

Томас Лінлі, 8-й граф Ашертон, працює інспектором в Скотленд Ярді. Родина, безумовно, не дуже задоволена його вибором професії. Він сам хоче бути корисним, але аристократичне виховання час від часу дає про себе знати. Його прояви провокує напарник Лінлі – сержант Барбара Гейверс, що походить зі звичайної родини робітників. Спершу їм доволі важко знайти спільну мову, але згодом вони розуміють, що їх об’єднує бажання знаходити злочинців, аби ті понесли справедливе покарання. Пліч-о-пліч вони пройдуть чималий шлях і стануть справжніми друзями.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

«Інспектор Лінлі розслідує» частково заснований на романах американської письменниці Елізабет Джордж. Автори серіалу використали у розробці сценаріїв персонажів автора та частково – перші 11 романів серії. Всього ж на сьогодні письменниця опублікувала 20 книг про пригоди Лінлі та Гейверс.

В юності Елізабет Джордж здійснила туристичну подорож до Великої Британії. Країна настільки причарувала її, що вона перенесла дію своїх книг саме туди. Як знавець англійської мови та літератури, авторка непогано розуміє своїх персонажів та проблеми, з якими їм доводиться стикатися. Те, що головні герої з різних прошарків суспільства, актуалізує питання рівності можливостей, неупередженого ставлення, поваги та толерантності.

Для Натаніеля Паркера роль Лінлі досі залишається головним успіхом у кінокар’єрі, хоча знімався він чимало. Те саме можна сказати і про Шерон Смолл. До речі, грати аристократа Паркеру неважко, адже він сам з них. Творцям серіалу дуже не щастило з актрисами, що грали Гелен Клайд, любовний інтерес Лінлі. За 6 сезонів у цій ролі з’явилися 3 актриси!

Щодо самих детективних історій, то вони нагадують традиційні британські серіали на кшталт «Суто англійських вбивств». Розслідування зазвичай не має шокуючих поворотів, йде спокійно і розсудливо. Злочини мають в основному психологічний підтекст.

Серіал «Інспектор Лінлі розслідує» мав чимало шанувальників, які після його закриття звернулися до BBC з петицією щодо продовження зйомок. Але врятувати проект не вдалося, хоча він і мав потенціал.

Інспектор Лінлі розслідує

Інспектор Лінлі розслідує
Джеймс МакЕвой , 1 сезон, 2 серія

Інспектор Лінлі розслідує

Інспектор Лінлі розслідує
Генрі Кавілл, 1 сезон, 1 серія
Інспектор Лінлі розслідує
Річард Армітедж, 4 сезон, 1 серія

Інспектор Лінлі розслідує

Трейлер: