Доктор Блейк

Доктор Блейк

Доктор Блейк

 

 

 

 

 

Назва англійською: The Doctor Blake Mysteries

Назва російською: Доктор Блейк

Виробник: АВС, Австралія

Роки виробництва: 2013 – 2017

Кількість сезонів: 5 (44 серії) і два телефільми

Ідея: Джордж Адамс і Тоні Райт

Актори та ролі:

 • Крейг МакЛахлан – доктор Люсьєн Блейк
 • Надін Гарнер – Джин Бізлі
 • Кейт Вулф – Матільда О’Браєн
 • Джоел Тобек – Меттью Лоусон
 • Рік Дональд – Денні Паркс
 • Чарлі Казінс – Чарлі Девіс
 • Джон Стентон – Даглас Ешбі
 • Крейг Голл – Вільям Монро
 • Роджер Корсер – Френк Карлайл
 • Белінда МакКлорі – доктор Еліс Гарві
 • Анна МакГахан – Роуз Андерсон

Серіал українською (лише 4 сезони):

https://uaserials.pro/590-doktor-bleyk-sezon-1.html

https://kinanema.net/load/seriali/doktor_blejk_1_2_3_4_5_sezon_1_2_serija/116-1-0-8670

https://eneyida.tv/2903-doktor-bleyk.html

Серіал російською:

https://filmix.ac/seria/detektivy/59618-doktor-bleyk-the-doctor-blake-mysteries-serial-2013.html

ОПИС

Кінець 1950-х. Більше 30 років доктор Люсьєн Блейк не був на батьківщині, але тепер повертається в Балларат, аби отримати практику свого покійного батька, теж лікаря. Також у «спадок» йому дістається посада медика при поліцейському відділку. Методи Блейка, який не поважає авторитети, пхає носа у чужі справи, діє на власний розсуд, а не за наказом, багатьох дратують. Він швидко наживає чимало ворогів, які вимагають, аби доктора усунули з посади. Але Блейк не зважає на все це і робить свою справу, як вважає за потрібне. Головне – знайти правду і домогтися справедливості.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Серіал «Доктор Блейк» дає нам можливість познайомитися з історією Австралії. Чимало подій, особливо у перших сезонах, є відлунням Другої світової. Якщо «Війна Фойла» надає нам уявлення по те, що відбувалося в цей період у Великій Британії, завдяки «Доктору Блейку» глядач дізнається, якою була та війна для австралійців. Жахливі бої у Малайї та Сінгапурі з великою кількістю жертв, тривале утримання тисяч австралійців у концтаборах, звідки повернулися далеко не всі… Та війна забрала чоловіка у Джин Бізлі, розлучила з родиною Блейка, та й в інші мешканці Балларату так чи інакше постраждали від неї.

Ретросеріал має свої особливості у виборі тем і методів скоєння злочинів та їх розкриття. І за цим цікаво спостерігати. Адже аналізу ДНК ще немає, більшість діагностичного обладнання ще не винайшли. Тому Блейк ставить експерименти вдома, а подекуди – на собі та оточуючих. Цим він дещо нагадує іншого відомого серіального доктора, який також не дуже турбувався про почуття інших. Втім, Блейк – натура більш чуттєва. І все завдяки матері, що мала мистецький хист.

На відміну від більшості навіть довготривалих серіалів, «Доктор Блейк» має чимало постійних персонажів. Це не тільки найближче оточення Блейка. Протягом всіх сезонів ми бачимо сімейство Тайнеманів, давню подругу матері Люсьєна, розпорядника клубу і ще кілька героїв. Таким чином глядач бачить не тільки розслідування, а й поточне життя міста. Так нас занурюють у соціальні, культурні, економічні особливості життя Австралії початку 60-х, що подекуди стають підґрунтям для злочину чи вибору підозрюваного. Детективна лінія, пов’язана з батьками Блейка, та шпигунські пристрасті, що стосуються його дружини та доньки, також додають серіалу родзинку.

Окрема тема – стосунки доктора Блейка з оточуючими. Він не намагається подобатися, лише хоче добре виконати свою роботу. Тому зазвичай у конфлікті з начальством. Але з часом більшість все ж визнає корисність доктора, хоча і не заперечує, що він та ще скалка у дупі. Втім, доктор Блейк вміє бути чарівним і співчутливим, що безвідмовно діє на жінок. Метті ставиться до нього як до улюбленого наставника. Чарлі Блейк спочатку дратує тим, що не хоче вести справ за правилами, але згодом їхні стосунки стають дружніми. Те саме можна сказати й про дружбу Люсьєна та Меттью Лоусона.

Тонка і чутлива любовна лінія, яка дуже повільно розвивається протягом всіх сезонів, – одна з переваг серіалу «Доктор Блейк». І Люсьєн і Джин – люди вже немолоді, доволі різні, в кожного вже була родина, діти. Наважитися на нове кохання непросто обом. Але якщо доля дає другий шанс на щастя, то чи варто відмовлятися від нього?

ЦІКАВІ ФАКТИ

В 2017 році права на виробництво серіалу у каналу АВС викупила телемережа Seven Network. Вона планували продовжити зйомки проєкту у 2018-му, але того ж року Крейга МакЛахлана, виконавця ролі доктора Блейка, було звинувачено у сексуальних домаганнях. Студія відразу відмовилася від співпраці з ним. Було анонсовано, що ведеться розробка кількох сіквелів серіалу, де з’являться герої з основного шоу, але вже без Блейка. В листопаді 2018 року вийшла одна серія проєкту «Доктор Блейк: новий початок», але через низькі рейтинги його відразу закрили.

Що ж стосується МакЛахлана, він відкинув всі звинувачення та відстоював свою невинуватість в суді. Більше того, він подав іск проти каналу АВС за розповсюдження інформації, що не відповідає дійсності і принижує честь та гідність. На МакЛахлана було подано 13 заяв, але три з них зняли ще до суду. Судові процеси розпочалися у 2019 і тривали майже два роки. 15 грудня 2020 року всі звинувачення з МакЛахлана були зняті. Процес проти телекомпаній щодо захисту честі та гідності поки що триває. Цікаво, якщо МакЛахлан його виграє, чи отримають глядачі шанс побачити новий сезон серіалу «Доктор Блейк» з улюбленим актором?

Доктор Блейк
Доктор Блейк
Доктор Блейк
Доктор Блейк
Доктор Блейк
Доктор Блейк

Доктор Блейк

Трейлер: