Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче

Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче

 

 

 

Назва англійською: The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Назва російською: Американская история преступлений: убийство Джанни Версаче

Виробник: FX, США

Рік виробництва: 2018

Режисери: Райан Мерфі, Метт Бомер, Нельсон Крегг

Ідея: знято за реальними подіями, а також засновано на книзі американської журналістки і письменниці Марін Орт «Вульгарні послуги: Ендрю Кьюненен, Джанні Версаче та найневдаліша поліцейська засідка в історії США»

Сценаристи: Райан Мерфі, Том Роб Сміт, Джеффрі Тубін

Актори та ролі:

  • Едгар Рамірез — модельєр Джанні Версаче;
  • Пенелопа Круз – Донателла Версаче;
  • Даррен Крісс – Ендрю Кьюненен;
  • Рікі Мартін – Антоніо Д’Аміко;
  • Фінн Віттрок – Джеф Трейл;
  • Анналі Ешфорд – Елізабет Коут;
  • Джудіт Лайт – Мерілін Міглін

Фільм українською: на жаль, немає

Фільм російською:

https://ua-tv.net/drama/1554-amerikanska-istoriya-zlochiniv.html

https://film-ua.com/4555-amerikanska-istoriya-zlochiniv.html

ОПИС

У другому сезоні антології «Американська історія злочинів» автори проекту Райан Мерфі та Бред Фелчак знайомлять глядачів з убивством всесвітньо відомого модельєра Джанні Версаче. Вранці 15 липня 1997 року знаменитий мешканець мальовничого Маямі вийшов на прогулянку за свіжою пресою. Повертаючись додому, він був застрелений незнайомцем на порозі свого маєтку. Місцевій поліції знадобився цілий тиждень, аби розшукати вбивцю знаменитості. Ця спецоперація згодом була визнана як цілковита невдача силових структур.

Багато років потому кількість запитань щодо цієї трагедії не зменшилася. У перші ж дні преса висловлювала багато припущень стовно того, хто міг бути зацікавлений у вбивстві Джанні Версаче. Зокрема, згадували італійську мафію та навіть членів родини Версаче. Автори серіалу «Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче» намагаються розповісти, як все могло буди насправді.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Убивство, що сталося майже 20 років тому, прогриміло на весь світ, тож чимало людей знали про нього. Напевно, у пам’яті деяких і сьогодні зберігаються кадри із білосніжними сходами шикарного маєтку, залитими кров’ю модельєра. Проте для тих, хто не цікавився модою і творчістю Версаче, ця трагедія залишилась дещо знебарвленою. Так, десь когось застрелили. Єдине, що викликало подив, це знахабнілість кілера. Він декілька разів поцілив у свою жертву з близької відстані у розпал дня в фешенебельному районі жвавого міста.

«Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче» допомагає по-іншому подивитись на цю історію. Глядач відчуває справжню симпатію до Версаче і жаль через його сумну долю. До останнього залишаються сумніви щодо мотивів убивці. Навіть та хірургічна ретельність, із якою автори показують життєвий шлях Ендрю Кьюненена, не дає остаточної відповіді щодо його страшних дій. Проте, напевно, марно шукати справжні мотиви у діях безумної людини. Як такої детективної сюжетної лінії у цьому сезоні проекту немає. Глядачі спостерігають за минулими подіями, які формували характер убивці, щоб зрозуміти його мотиви.

Цей сезон дуже приємно дивитись з естетичної точки зору. Кадри сповнені яскравих кольорів і цікавих нарядів, придуманих Версаче. Також вражає, наскільки точно підібрані актори: вони майже точні копії людей, ролі яких виконують. Цим автори проекту вразили глядачів ще у першому сезоні про О Джей Сімпсона. Придивіться до блискучої гри Пенелопи Крус, яка майстерно копіює ходу і найменші жести Донателли Версаче. Подивіться англомовну версію із субтитрами, щоб оцінити, як вона змогла передати характерний тембр голосу і італійський акцент модельєрки.

Едгар Рамірез та Пенелопа Круз разом знялися ще у одному проєкті – шпигунському трилері «Осина мережа». Також Пенелопу можна побачити у фільмі «Вбивство у «Східному експресі», а Едгар зіграв у картині «Дівчина в потягу». Цікаво, що Анналі Ешфорд зіграє і в 3 частині антології –  «Імпічмент», що присвячена стосункам Моніки Левінськи та Білла Клінтона.

Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче

Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче

Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче

Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче

Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче

Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче

Американська історія злочинів: вбивство Джанні Версаче

Трейлер:

Автор запису: May Sky