Усе червоне

усе червоне

 

 

 

 

 

Назва мовою оригіналу: Wszystko czerwone

Назва російською: Все красное / Все красное, или преступления в Аллероде

Автор: Іоанна Хмелевська

Країна: Польща

Рік видання: 1974

Видання українською: на жаль, не перекладена

Видання російською (читати онлайн):

http://booksonline.com.ua/view.php?book=118923 (переклад Віри Селіванової, найбільш цікавий та смішний)

http://book-online.com.ua/read.php?book=88

ОПИС

Пані Іоанна приїхала в Данію в гості до своєї подруги Аліції і дуже хотіла поставити одне невеличке запитання її давньому друг Едіку, який у той час теж там гостював. Але через зловживання алкоголем Едік виявився нездатним відповідати на будь-які питанні. Ввечері того ж дня його вбили під час вечірки у будинку Аліції. Через що його вбили та чому вбивця намагається дістатися і до інших гостей вельми гостинної хазяйки? Кого наступного він вирішить спробувати відправити на той світ? І чому жодна з цих спроб так і не закінчиться його перемогою? Все це намагаються з’ясувати самі гості та представник датської поліції пан Мульдгорд, який трішки володіє польською.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

“Усе червоне” – прекрасний зразок жанру іронічного детективу. Безкінечна зміна гостей у домі Аліції (хоча є троє постійних), безкінечні спроби вбивства майже кожного, хто в цьому домі знаходиться, безкінечні пошуки різних речей, від цигарок до листа, у якому, здається, має бути важлива інформація… І розмови трьох подруг, які, як більшість жінок, можуть обговорюватися все одночасно: вбивства, любовні історії, меню на день, фасони капелюхів і таке інше…

Особлива смакота – мова пана Мульдгорда. Щоб її зрозуміти, треба мати не аби які розумові здібності. А все тому, що поліцейський володіє дуже старим та більш книжковим варіантом мови. Отже, його перемовини із польською спільнотою дома Аліції змусять вас плакати від сміху.

Безперечно, “Усе червоне” – це дамський детектив. Чоловікам читати книгу може бути важко. Викрути жіночої логіки та розмови про всілякі цікаві для дам дрібнички на кшталт суконь чи кольору волосся чоловіків можуть дратувати. Але якщо вони зможуть це перетерпіти, отримають доволі динамічний та заплутаний детектив з нетривіальною розв’язкою.

Автор запису: L Grey