Нетопир

Ю Несбьо

Ю Несбьо. Нетопир

 

 

 

 

 

Назва мовою оригіналу: Flaggermusmannen

Назва російською: Нетопырь

Автор: Ю Несбьо

Країна: Норвегія

Рік видання: 1997

Видання українською:

https://javalibre.com.ua/java-book/book/Netopir_U_Nesbo

Видання російською (читати онлайн):

http://book-online.com.ua/show_book.php?book=116

ОПИС

У Сіднеї жорстоко зґвалтовано та вбито дівчину – громадянку Норвегії. Інспектор норвезької поліції Гаррі Голе прибуває в Австралію, щоб допомогти місцевим у розслідуванні. Доволі швидко з’ясовується, що Інгер Голтер – не єдина жертва, вже багато років в такий самий спосіб маніяк вбиває молодих білявок у різних куточках країни. Хто він, які його мотиви, як він обирає жертв? Питань багато, та й підозрювані є. Але відповіді будуть геть не такі, на які розраховують детективи.

“Нетопир” – перша книга серії автора про розслідування, в яких приймає участь Гаррі Голе. Наразі видано 12 романів, останній – у 2019 році.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Під час читання першої половини книги вам буде здаватись, що автор розказує вам купу подробиць та історій, які не мають ніякого відношення до розслідування. Ви дізнаєтесь про культурні, економічні, історичні, природні особливості Австралії та Норвегії, вам розкажуть легенди різних племен аборигенів, продемонструють нюанси життя різних прошарків сіднейського суспільства. І все це дуже повільно і багатослівно.

Але у другій половині події розвиваються настільки швидко, що доводиться бігти за ними навздогін. Ось тут вам вже не все пояснюють, висновки свої детективи не озвучують, якісь факти автор починає від читача приховувати. І оскільки коло підозрюваних майже не змінюється, здається, що і детективи і читач бігають, як той собака, що ганяється за своїм хвостом.

Головний герой книги “Нетопир” – людина з власними демонами. Іноді йому вдається контролювати їх, а іноді вони беруть владу над ним. Саме у такі моменти стаються найжахливіші речі, але й прозріння наступають саме тоді. І Гаррі доводиться жити з наслідками і того, й іншого.

Автор запису: L Grey