Вікно навпроти

вікно навпроти

 

 

 

Назва російською: Окно напротив / Попугай для сыщика

Виробник: Укртелефільм, УРСР

Рік виробництва: 1991

Режисер: Едуард Дмитрієв

Сценаристи: Наталія Башкіна, Едуард Дмитрієв, за оповіданням «Вікно у двір» Вільяма Айриша (один з псевдонімів Корнелла Вулріча)

Композитор: Вадим Біберган

Актори та ролі:

  • Валентинас Масальскіс — Гелл Джеффріс
  • Альберт Філозов — Сем
  • Володимир Басов-молодший — Бойн
  • Любомирас Лауцявичус — лікар Престон
  • Борис Клюєв — містер Торвальд
  • Віра Шуревська — знайома Торвальда

Фільм українською з російськими субтитрами:

https://www.youtube.com/watch?v=W__eDksSMks&t=374s

ОПИС

Детектив Гелл Джеффріс, або просто Джефф, як називають його друзі, через важку травму змушений сидіти вдома. Все, що він може, – це або лежати у ліжку, або сидіти у кріслі біля вікна. До того ж його мучить безсоння, і єдина розвага – спостерігати за людьми, що живуть у будинках навпроти. Він навіть не бачить їхніх облич, але через деякий час вже може багато розповісти про їхній розклад та звички. І ось Джефф помічає, що поведінка одного з сусідів змінилася. Чому це сталося? І куди поділася хвора дружина сусіда? Всі кажуть, що поїхала на курорт, але ніхто особисто цього не бачив. Що ж сталося у тій квартирі і як Джеффу довести свої підозри?

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Прекрасний камерний детектив. Чи не найбільше за всіх у фільми розмовляє папуга, якого Бойн приніс приятелю заради розваги. Колись ця пташка жила у борделі, тому лексикон у неї відповідний. Бориса Клюєва, що грає Торвальда, ми практично весь фільм бачимо лише у вікнах навпроти, він взагалі не вимовляє жодного слова. Отже, все тримається лише на Масальскісі та Філозові, що складають чудовий тандем.

Чим ближче до фіналу, тим більше зростає напруга. Чи вірні здогади Джеффа, чи вдасться йому їх довести, чи отримає він підтримку, коли вона буде йому вкрай необхідна? Режисер зробив все, щоб змусити глядача понервувати. До того ж цікаво спостерігати, як людина лише за допомогою спостережень, досвіду та логіки, не зрушуючи з місця, розкриває страшний злочин.

Трейлер:

Автор запису: L Grey