Піджак

Піджак 2005

Піджак 2005

 

 

 

Назва англійською: The Jacket

Назва російською: Пиджак

Виробник: Mandalay Pictures, США

Рік виробництва: 2005

Сценарист: Мессі Таджедін

Режисер: Джон Мейбері

Композитор: Браян Іно

Актори та ролі:

  • Едріан Броуді – Джек Старкс
  • Кіра Найтлі – Джекі Прайс
  • Кріс Крістофферсон – доктор Томас Беккер
  • Дженніфер Джейсон Лі – доктор Бет Лоренсон
  • Деніел Крейг – Руді Маккензі
  • Стівен Макінтош – доктор Гопкінс
  • Брендок Койл – Деймон
  • Джейсон Льюїс – офіцер Гаррісон
  • Келлі Лінч – Джин, мати Джекі
  • Бред Ренфро – незнайомець

Фільм українською:

http://moviestape.net/katalog_filmiv/trylery/1240-pidzhak.html

https://kinanema.net/load/filmi_ukrajinskoju/pidzhak_2005/120-1-0-2179

https://uakino.club/filmi/genre_detective/1595-pdzhak.html

Фільм російською:

https://filmix.ac/filmi/drama/3199-pidzhak-the-jacket-2005.html

https://rezka.ag/films/fiction/3340-pidzhak-2005.html

ОПИС

Джек Старкс отримав кулю в голову на війні в Іраку і дивом вижив. Але тепер він страждає через напади, що призводять до часткової амнезії. Коли його звинувачують у вбивстві поліцейського, він не може згадати, що сталося, тож Джека визнають винним. Та через проблеми з головою чоловіка відправляють не в тюрму, а в психіатричну клініку. Доктор Беккер має допомогти пам’яті відновитися, але його методи доволі жорстокі. Він змушує надягати на пацієнтів тісну гамівну сорочку, яку всі звуть піджак, і замикати їх в одній з камер моргу. Під час цих тортур свідомість Джека якимось чином переносить його в майбутнє, на 15 років вперед. Там він дізнається, що в теперішньому йому залишилось кілька днів до смерті. Тож тепер Джек має не тільки пригадати, чи вбив він поліцейського, а й дізнатися, як помер сам та хто в цьому винен.

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Літературним підґрунтям для фільму «Піджак» частково є роман Джека Лондона, що мав дві назви: «Гамівна сорочка» та «Міжзоряний мандрівник». В романі описані тортури, яким піддавалися в’язні тюрми Сан-Квентін. Такі методи дійсно використовувалися на початку ХХ століття у Сан-Квентіні, про що Лондону розповів один з в’язнів.

Події в фільмі відбуваються у двох проміжках часу. В майбутньому йде пошук інформацій, в теперішньому – її аналіз і планування наступних кроків. Допомагає Джеку дівчина Джекі. Він зустрів її та її матір-наркоманку на дорозі перед тим, як сталася сутичка з поліцейським. Тож вона – його єдиний зв’язок з реальністю того дня. Джек опікується нею і в теперішньому, і в майбутньому, намагаючись залишити по собі хоч щось хороше.

На момент зйомок в фільмі Едріан Броуді вже отримав «Оскара» за «Піаніста». Тож рівень майстерності актора не викликає сумнівів. Коли він задихається в темній тісній камері моргу, здається, що це відбувається з вами. Для Кіри Найтлі «Піджак» став зміною іміджа після «Піратів Карибського моря» і «Реальної любові». Її героїня – депресивна, похмура, зухвала, трохи неврівноважена.

Вартий уваги і Деніел Крейг. Вже наступного року вийде «Казино «Рояль» – перший фільм, де він зіграє Бонда. А в цій стрічці його персонаж видається комічним. В нього постійно змінюється вираз обличчя, він багато жестикулює, дивно розмовляє. Але коли наприкінці фільму ви дізнаєтеся реальну історію Руді, його стає дуже шкода. Це знання надає можливість переосмислити поведінку персонажа, побачити біль і сум, який він намагається приховати.

Продюсерами стрічки «Піджак» виступили Стівен Содерберг та Джордж Клуні, що говорить само за себе.

Піджак 2005
Піджак 2005
Піджак 2005
Піджак 2005
Піджак 2005
Піджак 2005

Піджак 2005
Піджак 2005

Трейлер: