Не кажи нікому

Не кажи нікому

Не кажи нікому

 

 

 

 

 

Назва французькою: Ne le dis à personne

Назва російською: Не говори никому

Виробник: EuropaCorp, Франція

Рік виробництва: 2006

Сценаристи: Гійом Кане, Філіпп Лефевр, за романом Гарлана Кобена

Режисер: Гійом Кане

Композитор: Матьє Шедід

Актори та ролі:

  • Франсуа Клюзе – Олександр Бек
  • Марі-Жозе Кроз – Марго Бек
  • Андре Дюссольє – Жак Лорентом, батько Марго
  • Крістін Скотт Томас – Елен Перкінс
  • Франсуар берлеан – майор Левкович
  • Жан Рошфор – Жильбер Невіль
  • Гійом Кане – Філіпп Невіль
  • Наталі Бай – адвокат Елізабет Фельдман
  • Марина Гендс – Анна Бек, сестра Олександра
  • Жиль Лелуш – Брюно

Фільм українською:

http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/11448-ne-kazhy-nikomu.html

https://uakino.club/filmi/genre_detective/4137-ne-kazhi-nkomu.html

https://film-ua.com/8531-ne-kazhi-nikomu-2006.html

Фільм російською:

http://baskino.me/films/detektivy/2036-ne-govori-nikomu.html

https://rezka.ag/films/drama/3529-ne-govori-nikomu-2006.html

Фільм з субтитрами українською:

https://toloka.to/t101160

ОПИС

8 років тому дружина Олександра Марго стала жертвою серійного маніяка, а сам він ледь не помер, отримавши удар по голові і впавши в озеро. Після трагедії доктор Бек повністю занурюється в роботу, живе тихо і спілкується в дуже вузьким колом людей. Аж ось неподалік місця, де колись було знайдено тіло дружини Олександра, знаходять трупи двох чоловіків, вбитих приблизно у той самий час. В кармані одного з них – ключ до банківської скриньки Марго. В ній поліція знаходить рушницю та фотографії, на яких жінка сильно побита. Розслідування смерті Марго поновлюють, і Олександр стає головним підозрюваним. Але в чоловіка раптом з’являється ще один клопіт: хтось надіслав йому відео, на якому жінка, дуже схожа на його дружину, і зроблено запис нещодавно. То Марго дійсно жива? То де вона? Чому стільки років ховалася? І чому просить: «Не кажи нікому»?

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Роман «Не кажи нікому» вийшов в 2001 році і став першим серед творів Гарлана Кобена, що увійшли в список бестселерів Тhe New York Times. Варто зазначити, що в книзі вбивця – інша людина. Але в одному з інтерв’ю Кобен зауважив, що фінал стрічки подобається йому більше за власний. До речі, письменника можна побачити з одній зі сцен фільму.

Коли дивишся фільм, розумієш, що це європейське кіно, а не голлівудський блокбастер. Немає надто жорстоких, кривавих сцен, більше уваги приділено психологічним аспектам справи і почуттям героїв. Це і плюс і мінус стрічки, адже місцями драйву не вистачає, особливо у моменти переслідування. Втім, сюжет тримає, і нудьгувати не доведеться.

Фільм «Не кажи нікому» отримав визнання у Франції, завоювавши кілька престижних національних премій «Сезар». Та й в інших країнах стрічку прийняли добре, що з франкомовним кіно стається не так вже часто. Фільм вважається однією з найкращих екранізацій творів Кобена. В США роман також планували перенести на екран, і навіть режисера обрали – Бена Аффлека. Та згодом проєкт перейшов у стан очікування своєї черги. Тож варто подивитися, за що в 2007 році Франсуа Клюзе та Гійом Кане отримали звання найкращого актора та режисера.

Не кажи нікому
Не кажи нікому
Не кажи нікому
Не кажи нікому
Не кажи нікому
Не кажи нікому

Трейлер: