Афера Томаса Крауна

Афера Томаса Крауна

Афера Томаса Крауна

 

 

Назва англійською: The Thomas Crown Affair

Назва російською: Афера Томаса Крауна

Виробник: Metro-Goldwyn-Mayer, США

Рік виробництва: 1999

Сценаристи: Леслі Діксон, Курт Віммер

Режисер: Джон МакТірнан

Композитор: Білл Конті

Актори та ролі:

  • Пірс Броснан – Томас Краун
  • Рене Руссо – Кетрін Бенінг
  • Деніс Лірі – лейтенант Майкл МакКенн
  • Френкі Фейсон – детектив Паретті
  • Бен Газзара – Ендрю Воллас
  • Фріц Вівер – Джон Рейнольдс
  • Марк Марголіс – Генріх Кнутцгорн
  • Естер Кан’ядас – Анна Кнутсен
  • Фей Данавей – психоаналітик

Фільм українською:

http://moviestape.net/katalog_filmiv/kryminal/6776-afera-tomasa-krauna.html

https://uakino.club/filmi/genre_drama/2403-afera-tomasa-krauna.html

Фільм російською:

https://filmix.ac/filmi/triller/2780-afera-tomasa-krauna-ri-2000.html

https://rezka.ag/films/thriller/3745-afera-tomasa-krauna-1999.html

ОПИС

Томас Краун – мільярдер, красень, поціновувач мистецтва і жінок. Він усього досяг і все може. Та йому страшенно нудно! Його розум потребує якоїсь цікавої роботи. Тож Краун замислює, організовує і втілює викрадення однієї з найдорожчих картин з нью-йоркського музею «Метрополітен». Поліцію влаштовує версія про те, що картину викрала банда грабіжників з Румунії. Але страховий агент Кетрін Бенінг вважає інакше. Вона впевнена: хтось більш розумний спланував всю операцію. І невдовзі її підозри падають на Крауна. Та чи зможе жінка довести свої підозри?

ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ

Детективні фільми, пов’язані з мистецтвом, – особливі. Вони насолода не тільки для розуму, що бажає розплутати загадку, а й для очей. І стрічка «Афера Томаса Крауна» – не виключення. Адже імпресіонізм – чудовий період у світовому мистецтві.

Томас Краун, звісно, злодій. Але злодій розумний, освідчений, з відмінним смаком і почуттям гумору. Він не пихатий, зарозумілий, самозакоханий мішок з грішми, що вважає, ніби все і всі навколо існують лише для задоволення його потреб. Ні, це людина з неймовірно живим розумом, який іржавіє без складної роботи. Саме тому Краун зважується на аферу.

Кетрін – достойний суперник для Томаса. Вона теж неймовірно розумна і до біса добре розуміється на мистецтві. Кожен з них бачить, яку гру веде інший, але від цього ще цікавіше. Яким буде наступний крок? Якою виявиться реакція на нього? Як вивести супротивника з рівноваги? Але згодом постає більш цікаве питання: який приз у цій грі?

«Афера Томаса Крауна» вийшла в той самий рік, що й «І цілого світу замало», де Броснан втретє зіграв Джеймса Бонда. Звісно, ця стрічка не могла повторити успіх бондіани, але все одно отримали чудові збори та відгуки глядачів і критиків. Краун в чомусь нагадує Бонда. Але актор зробив цього персонажа менш жорстким і більш спокійним, навіть лагідним.

Варто звернути увагу на ще двох акторів. Стрічка є ремейком фільму 1968 року. Там головні ролі виконувати Стів МакКвін та Фей Данавей. В картині 1999 року акторка зіграла психоаналітика Томаса. Марк Марголіс з’явився в невеличкій ролі румунського бандита, якого найняв Краун. Зараз він добре відомий шанувальникам детективів як Гектор Саламанка з серіалу «Пуститися берега».

Афера Томаса Крауна
Афера Томаса Крауна
Афера Томаса Крауна
Афера Томаса Крауна
Афера Томаса Крауна
Афера Томаса Крауна

Афера Томаса Крауна
Афера Томаса Крауна

Трейлер: