Королеви злочинів початку ХХ століття

жінки-злочинниці австралії

Або природа, або суспільні норми так впливають, але жінки потрапляють за грати не так вже й часто, на відміну від представників сильної статі. Проте якщо вони вже наважуються на злочин, то у жорстокості їм немає рівних. Славетний Сіднейський музей правосуддя та поліції має величезний архів, присвячений кримінальному світу Австралії початку ХХ століття. Є в ньому і відомості про жінок, що скоїли злочини. Роздивляючись численні справи злочинниць столітньої давнини, слід віддати належне цим жіночкам: деякі з них дійсно королеви злочинів!

Євгенія Фаленні

Історія цієї 43-річної жінки, напевно, здивувала б публіку навіть сьогодні, коли чимось вразити людей насправді доволі складно. Тож, лишається тільки уявляти собі, як шоковані були австралійці початку ХХ століття. Ця історія набула чималого розголосу у місцевій пресі. Як ідеться в матеріалах, наданих архівом Сіднейського музею правосуддя й поліції, Євгенія більшість свого життя провела під маскою чоловіка. Вона старанно приховувала свою жіночу сутність і досягла у цій нелегкій справі таких висот, що навіть спромоглася… одружитися. У 1913 році Євгенія, чи, як вона відрекомендовувала себе, Гаррі Кроуфорд, одружилася із вдовою на ім’я Енні Біркет. Щоправда, подружнє життя в них все ж якось не задалося. Євгенія вбила свою кохану, за що й опинилася у в’язниці.

Королеви злочинів: Євгенія Фаллені

Мей Сміт

Ця шановна жіночка в середині 1920-х була знаним наркодилером. Через це навіть мала прізвисько «Ботаніка Мей». Ох і норовливу ж вдачу вона мала! В архівах залишилась інформація про те, як вона з розпеченою до червоного праскою у руках ганяла поліціянтку Ліліан Армфілд, яка мала її заарештувати. У квітні 1929 року Сміт направили на десять місяців на каторгу.

Королеви злочинів: Мей Сміт

Неллі Кемерон

21-річна дівчина завдяки своїй вроді була найбільш знана та жадана «жриця кохання» у всьому Сіднеї. У архіві наводиться характеристика, якою міс Кемерон описала найперша жінка-поліцейский Австралії Ліліан Армфілд. Поліціянтка розповідала, що Неллі «володіла такою впевненістю, яка виокремлювала її серед усіх інших жінок австралійського злочинного світу».

Королеви злочинів: Неллі Кемерон

Рубі Фурлонг

Взагалі-то вона була дрібною крадійкою. Жінка, можливо, не привернула б до себе прискіпливої уваги правоохоронців, якби не один жорстокий вчинок. Якось у Ньютауні вона зчепилася у бійці з п’яним музикою. І ось тут 34-річна жінка проявила неабияку жорстокість. Вона дістала лезо, яким вдарила опонента прямо у обличчя. Бідолаха на все життя залишився зі страшним шрамом. А Рубі у 1920 році відправилась до в’язниці.

Королеви злочинів: Рубі Фурлонг

Філіс Карм’є

32-річна британка за народженням була більш знайома її сучасникам як «Янкі» Філіс. Таке чудернацьке прізвисько вона отримала через специфічний акцент. А відомою серед австралійського суспільства жінка стала через вбивство. Вона заколола свого сутенера під час дуже жорсткої сварки. Цікаво, що тогочасна преса їй навіть співчувала, доводячи читачам, що дії цієї жінки були цілком виправданими.

Королеви злочинів: Філіс Карм'є

Едіт Ештон

Ця 37-річна жіночка була звинувачена у злочинах, які вона скоювала, можна сказати, через благі наміри. Едіт робила підпільні аборти, які були під тотальною забороною на початку ХХ століття. Але, судячи з усього, справу свою вона знала погано, тому її підозрювали у смерті щонайменше двох жінок. Прибутку ж від своєї «благої» справи їй було мало. Тому вона ще займалася крадіжками і приховувала у себе награбоване.

Королеви злочинів: Едіт Ештон

Ось такі вони були, королеви злочинів початку ХХ століття в Австралії!

А ось що ще цікавого є в Музеї правосуддя і поліції Сіднею:

Автор: May Sky