“Оскара” злодію!

Оскар злодію

Про те, які детективи отримували “Оскар” як найкращі фільми року, ми вже розповідали. Сьогодні ж хочемо згадати, які акторі та актриси отримували цю престижну нагороду за ролі злодіїв.

Ворнер Бакстер – перший актор, що отримав «Оскара» за роль поганця. Він зіграв грабіжника Сіско Кіда в фільмі 1928 року «У старій Аризоні». До речі, це була лише друга в історії церемонія вручення нагород.

Ворнер Бакстер «У старій Аризоні»

Наступним цю престижну нагороду за роль злодія отримав Марлон Брандо. В 1973 році світ познайомився з Віто Корлеоне з «Хрещеного батька».

Марлон Брандо "Хрещений батько"

Останнім злодієм, відзначеним «Оскаром», був Іді Амін у виконанні Фореста Вітакера зі стрічки «Останній король Шотландії» 2006 року.

Форест Вітакер "Останній король Шотландії"

Також в якійсь мірі можна вважати злодієм і Джокера Хоакіна Фенікса, який отримав нагороду на церемонії 2020 року.

Сьюзен Гейворд стала першою актрисою, що отримала «Оскара» за роль злочинниці. У фільмі «Я хочу жити!» 1958 року вона зіграла Барбару Грехем. Барбара була проститутку, що не гребувала розбоєм та врешті решт була страчена у газовій камері за вбивство. Стрічка заснована на реальних подіях, що відбувалися у 1953-1955 роках.

Сьюзен Гейворд "Я хочу жити!"

Останнью «Оскара» за роль злочинниці отримала Шарліз Терон – у 2003 році вона зіграла серійну вбивцю Ейлін Ворнос в фільмі «Монстр».

Шарліз Терон "Монстр"

А який образ екранного злодія ви вважаєте вартим “Оскара”?