Назва англійською: Bloodlands
Назва російською: Призраки прошлого
Виробник: BBC One, Велика Британія
Рік виробництва: 2021
Кількість сезонів: 1 (4 серії), подовжений на 2-й
Сценарист: Кріс Брендон
Режисер: Піт Тревіс
Актори та ролі:
- Джеймс Несбітт – детектив Том Бреннік
- Шарлін МакКенна – детектив Нім МакГоверн
- Лоркан Кранітч – суперінтендент Джекі Твомі
- Кріс Веллі – Берді
- Майкл Смайлі – Дінгер
- Ліза Дван – Торі Меттьюз
- Ієн МакЕлгінні – Адам Корі
- Лола Петтікрю – Іззі Бреннік
- Пітер Белланс – Патрік Кінан
- Сара Келлі – Шивон Гаркін
Серіал українською:
https://vodnerilo.com/serialy/94-krivava-zemlya.html
https://uakino.club/seriesss/thriller_series/11732-bloodlands.html
Серіал російською:
https://filmix.ac/seria/drama/149162-prizraki-proshlogo-2021.html
ОПИС
Здавалося б, звичайний день поліцейського відділку: в затоці знайшли затоплену машину поважного бізнесмена. Хтось подзвонив у поліцію і повідомив про його викрадення. Чоловіка в машину не було, але там знайшли листівку. І саме ця знахідка перевернула все до гори дриґом. Адже вона змушувала повернутися до справи, якою поліція займалася 22 роки тому. Тоді невідомий злочинець. Якого прозвали Голіаф, викрав чотирьох людей. Їхнє місцезнаходження чи рештки так і не вдалося знайти. Однією з цих чотирьох була дружина детектива Бренніка.
ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ
«Кривава земля» – детектив з історичним підґрунтям. Саме у 1998 було підписано Белфастську угоду. Вона поклала край кривавій ворожнечі, що тривала в Північній Ірландії майже 30 років. Конфлікт мав дві основні причини: політичну – втрата Північною Ірландією автономії, і релігійну – протистояння католиків та протестантів. Протистояння Ірландської республіканської армії і британської влади дорого коштувало мешканцям регіону. Теракти, викрадення, вбивства, обшуки, арешти та ув’язненні без суду і слідства… Та після підписання угоди все нарешті припинилося. Виросло ціле покоління, яке не знає, як це – жити в постійному страху. А ті, хто пам’ятає жахи минулого, готові на все, аби захистити мир, особливо заради власних дітей. І це важливий чинник у розслідуванні, що ми бачимо.
Серіал може бути чудовою ілюстрацією прислів’я «Не буди лихо, доки воно спить тихо». Звісно, встановлення справедливості, покарання за злочини – це важливо. Але чи вартує розплата за минуле втрати майбутнього? Можливо, в якийсь момент треба дозволити трагедії залишитися в минулому і спробувати жити далі? Навіть якщо ніхто за цю трагедію не покараний.
Одним з продюсерів серіалу став Джед Меркуріо, що подарував нам «За службовими обов’язками» та «Тілоохоронець». Джеймс Несбітт особисто просив Меркуріо розробити для нього щось цікаве, яке б базувалося на історії його рідного краю. Ви могли бачити актора у серіалі «Закон Мерфі», де він зіграв головну роль. Шарлін МакКенна знайома шанувальникам детективів за серіалами «Венська кров» та «Вулиця різника». В останньому знімався і Ієн МакЕлгінні. Майкл Смайлі зіграв Бенні Сільвера у серіалі «Лютер».
Серіал «Кривава земля» доволі динамічний. Остання серія тримає в напрузі, яка не покидає навіть після завершення історії. В якусь мить це нагадує якийсь матч, де м’яч від одного ігрока швидко переходить до іншого. І ти навіть не можеш уявити, хто ж виграє наприкінці. Те, що серіал подовжили на другий сезон, залишає великий простів для маневрів та здогадок. Але це не означає, що в цьому сезоні глядач відповідей не отримає.
ЦІКАВІ ФАКТИ
Думка з серіалу «Кривава земля» про те, що минуле має залишитися в минулому, насправді стосується не тільки життя однієї людини, а й цілих поколінь. Адже у 1999 році в Північній Ірландії була створена Незалежна комісія з пошуку рештків жертв. Ця комісія займається пошуками рештків так званих жертв насилля. Ними вважають люди, які були вбиті членами заборонених націоналістичних організацій до 10 квітня 1998 року (дата підписання Белфастської угоди). Знайдені рештки не можуть піддаватися ніякій експертизі, окрім тесту ДНК на встановлення особистості, а також часу смерті. Вони не можуть фігурувати в будь-якому кримінальному процесі. Члени комісії повідомляють про знайдені рештки родичів загиблих і розповідають лише, де вони були знайдені. Вся інша інформація залишається назавжди засекреченою.
Така сама практика існує і в інших країнах, де конфлікти мали етнічне, релігійне чи расове підґрунтя. Наприклад, подібна організація існує в Боснії та Герцеговині. Україна може поповнити цей список, коли конфлікт на Сході скінчиться. І нам також треба буде відповісти на питання, що важливіше: встановлення миру чи встановлення справедливості.
Трейлер: