Назва англійською: The Girl on the Train
Назва російською: Девушка в поезде
Автор: Пола Гоукінз
Країна: Велика Британія
Рік видання: 2015
Видання українською (читати онлайн):
http://readli.net/divchina-u-potyagu/
Видання російською (читати онлайн):
http://loveread.ec/read_book.php?id=48218&p=1
Видання мовою оригіналу:
https://www.readanybook.com/ebook/the-girl-on-the-train-565791
ОПИС
Рейчел щодня їздить потягом з Ешбері до Лондона та проїжджає повз Вітні, де колись жила із чоловіком. Але тепер у їхньому домі живе інша, нова дружина її колишнього Анна, яка нещодавно народила йому донечку. Рейчел не хоче дивитися на цей будинок і не може не дивитися. Щоб відволіктися, вона з цікавістю спостерігає за подружньою парою, що в’їхала у будинок неподалік. Для себе Рейчел називає їх Джейсон і Джесс. Їй здається, що в них ті відносини, про які колись мріяла сама. Але одного разу вона бачить, як Джесс цілується з іншим. А ще через день Рейчел дізнається, що Джесс, яку насправді звуть Меган, пропала… Чи є зв’язок? Чи не стала вона свідком чогось важливого? Адже Рейчел приїздила у Вітні в день зникнення Меган, але була настільки п’яною, що не може пригадати, що ж насправді сталося.
ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ
Розповідь у книзі “Дівчина у потягу” ведеться від імені трьох жінок – Рейчел, Меган та Анни. Хронологічно історії не завжди пов’язані і на початку трошки плутаєшся, що і коли сталося. Сюжет закручений доволі цікаво, але рефлексія головної героїні та її постійне самоприниження через деякий час починають дещо дратувати. Ми вже зрозуміли, що вона тяжко пережила розлучення, ніяк не може кинути пити та набридати колишньому чоловіку, що через пияцтво у неї проблеми із пам’яттю та психікою. Але навіщо ж так детально описувати, як одяг обліплює її спітніле тіло, як від неї смердить і що вона час від часу блює?..
Взагалі складається враження, що всі жінки у книзі – егоїстичні неврастенічки, а чоловіки – жорстокі тварини. Через це і сталося те, що сталося. По закінченні залишається відчуття, що не всі історії докручені до логічного завершення, а мотиви деяких вчинків героїв дещо надумані. В цілому історія непогана. Але чому “Дівчина у потягу” стала бестселером та 13 тижнів була на першій позиції рейтингу The New York Times – загадка.
У 2016 році за книгою знято фільм. в якому головну героїню зіграла Емілі Блант.
Автор запису: L Grey