Назва англійською: The Name of the Rose
Назва російською: Имя розы
Виробник: ZDF Zweites Deutsches Fernsehen, France 3 Cinema, Radiotelevisione Italiana, Німеччина, Франція, Італія
Рік виробництва: 1986
Сценаристи: Ендрю Біркін, Жерар Брак, Говард Франклін, Ален Годар, за однойменним романом Умберто Еко
Режисер: Жан-Жак Анно
Композитор: Джеймс Горнер
Актори та ролі:
- Шон Коннері – Вільгельм Баскервільський
- Крістіан Слейтер – Адсон Мелькський
- Фарід Мюррей Абрахам – Бернардо Гі
- Гелмут Кволтінгер – Реміджіо Варезький
- Ілля Баскін – Северінус
- Майкл Лонсдейл – абат
- Фолькер Прехтель – Малахія
- Федір Шаляпін-молодший – Хорхе Бургоський
- Вільям Гіккі – Убертіно де Казале
- Валентина Варгас – дівчина
- Рон Перлман – Сальваторе
Фільм українською:
http://moviestape.net/katalog_filmiv/detektyv/8661-imja-trojandy.html
https://uakino.club/filmi/genre_detective/1966-mya-troyandi.html
Фільм російською:
https://filmix.ac/filmi/drama/24215-imya-rozy-the-name-of-the-rose-der-name-der-rose-1986.html
https://rezka.ag/films/thriller/6052-imya-rozy-1986.html
Фільм з субтитрами:
ОПИС
У монастирі має пройти теологічна дискусія, там чекають на високих гостей. Але за кілька днів до події за загадкових та трагічних обставин гине кілька монахів. Браття налякані, більшість вважає, що в монастирі діє нечиста сила, а ці смерті – передвістя Апокаліпсису. За справу беруться францисканський монах Вільгельм Баскервільський та його молодий служка Адсон, що прибули в монастир для участі в дискусії. То хто ж винен у смертях монахів: диявол чи людина?
ОСОБИСТЕ ВРАЖЕННЯ
“Ім’я троянди” – екранізація найвідомішого роману Умберто Еко. І хоча деякі нюанси в стрічці змінено, загалом вона доволі точно передає події, а головне – атмосферу, змальовані у книзі. Головне питання – за що можна вбити слугу божого? І чи може бути вбивство справою, яку виправдає Господь?
Мотивів глядачу надають чимало – від братерської “любові” до зневіри і єретичних поглядів. Весь час тонко підкреслюється дуальність монахів, які мають поводитися за законами божими, але часто піддаються своїй людській природі. Навіть Вільгельм має певні вади: трішки марнославства, подекуди зарозумілість, іноді – жорстокість у прагненні дійти до істини.
Шон Коннері прекрасно втілив образ благородного героя. Навіть в простому вбранні він виглядав аристократично, а це не можна зіграти. Його спокійний голос, рівний тон лише додають ваги словам, що промовляє Вільгельм.
Цікаво подивитися на молодого Крістіана Слейтера, адже “Ім’я троянди” – одна з перших його картин. Не можна сказати, що його гра дуже вражає, але на фоні метрів він виглядає достойно. Одна з останніх його цікавих робот – головна роль в серіалі “Містер Робот”.
Найстаршого монаха, сліпого Хорхе, грає син великого співака Федіра Шаляпіна. Це одна з останніх і одна з найкращих його ролей, яка нарешті принесла йому визнання. І хоча актор не дуже схожий на батька зовні, харизми вистачало їм обом.
Трейлер: